گرجستان یک کشور متنوع و دلنشین است. در گرجستان، می توانید ساختمان های زیبا، کوه های بلند و مناظر متنوعی را ببینید. این کشور شگفت انگیز دارای غذاهای خوشمزه است و همچنین یک تولیدکننده بزرگ شراب نیز می باشد. تفلیس، پایتخت آن، دارای جاذبه های بسیار و خیابان های جذاب و منحصر به فرد است. باتومی، در طرف دیگر گرجستان، یک محل مناسب برای زندگی شبانه است. همچنین شما می توانید بسیاری از سایت های یونسکو را در اطراف آن مشاهده کنید. زمان مناسب برای سفر به گرجستان به عوامل زیادی بستگی دارد. بنابراین، بیایید نگاه دقیق تری به آنها داشته باشیم.

حقایق سریع

فصل پرطرفدار و شلوغ: ژوئن تا آگوست

فصل کم تردد و خلوت: دسامبر تا فوریه

تمام فصل ها: ژوئن تا آگوست (فصل شلوغ)، سپتامبر تا نوامبر (فصل معمولی)، دسامبر تا فوریه (فصل خلوت) و مارس تا می (فصل معمولی).

در تابستان، درجه حرارت در سراسر گرجستان بالا است. توجه داشته باشید که مناطق دشتی و ساحلی کمی مرطوب می شوند. آب و هوا در کوهستان ها بیشتر دلپذیر است.

در زمستان دمای هوا بسیار پایین می آید. مناظر نیز هنگامی که با برف پوشانده می شوند، بسیار دلربا خواهند بود.

در بهار، آب و هوا در گرجستان بسیار خوشایند است. نه گرم و نه سرد است. بارش ها در پایان این فصل افزایش می یابد.

پاییز در گرجستان آفتابی و گرم است. ممکن است شاهد باران های پراکنده در سراسر کشور باشید. مناطق ساحلی نیز به طور خاص بارانی هستند.

نمای کلی فصلی : 

ژوئن تا آگوست - فصل شلوغ

تابستان در گرجستان گرم است. بسته به منطقه، شما می توانید آب و هوای مختلفی را تجربه کنید . در مناطق ساحلی، درجه حرارت بالاتر و همراه با رطوبت بالا است. داغ ترین ماه آگوست است. در تابستان، شرق گرجستان بارش کمتری را دریافت می کند. دمای متوسط ​​در دامنه های شرقی بین 20 تا 24 درجه سانتیگراد است. اگر شما قصد دارید تعطیلات خود را در اینجا بگذرانید، رزرو خود را از قبل انجام دهید.

میانگین دما: 64 درجه - 90 درجه فارنهایت / 18 درجه - 32 درجه سانتیگراد (برای تفلیس)

بارش: 117 میلیمتر

فصل: خشک / تابستان

نکات برجسته: گرجستان گردشگران زیادی را در تابستان دریافت می کند. بسیاری از مردم به کوه ها سفر می کنند، در حالی که برخی دیگر سواحل را ترجیح می دهند. پیاده روی در کوهستان ها بسیار عالی است و چشم اندازهای شگفت انگیزی دارد. شما می توانید بسیاری از سایت های یونسکو را در داخل این کشور پیدا کنید.

سپتامبر تا نوامبر - فصل معمولی

در پاییز، گرجستان رنگارنگ است و فعالیت های زیادی در آن برنامه ریزی می شود. معمولا دامنه های غربی، بارندگی زیادی را دریافت می کند. اما، توصیه می شود در شرق بمانید. اگر در پاییز به گرجستان سفر می کنید، وسایل و لباس های بارانی به همراه داشته باشید که زود خشک می شوند. علاوه بر آن، آب و هوا گرم و آفتابی باقی می ماند.

میانگین دما: 40 درجه - 80 درجه فارنهایت / 5 درجه - 27 درجه سانتیگراد (برای تفلیس)

بارش: 76 میلیمتر

فصل: مرطوب / پاییز

نکات برجسته: اوایل پاییز بهترین زمان برای بازدید از گرجستان است. در سپتامبر و اکتبر، شما می توانید در دریای سیاه شنا کرده و در کوهستان به اسکی بپردازید. در منطقه شراب تولید شراب کاختی، جشنواره هایی از اواسط سپتامبر تا اواسط ماه اکتبر برگزار می شوند. همچنین، قبل از اینکه هوا به شدت بارانی شود، از کوههای سوانتی در شمال نیز دیدن کنید.

دسامبر تا فوریه - فصل خلوت

زمستان در گرجستان طولانی و سرد است. آب و هوا ابری بوده و برف مناطق کوهستانی را پوشش می دهد. در مناطق ساحلی درجه حرارت معتدل ​​است، اما بارانهای زیادی وجود دارد. در مناطق شرقی آب و هوا خشک است. توجه داشته باشید که مناطق مرتفع در فصول خلوت غیر قابل عبور می شوند.

میانگین دما: 29 درجه - 48 درجه فارنهایت / 1- درجه - 9 درجه سانتیگراد (برای تفلیس)

بارش: 46 میلیمتر

فصل: متغیر / زمستان

نکات برجسته: زمستان بهترین زمان برای بازدید از گرجستان برای اسکی در مناطق مرتفع است. دیدن بسیاری از ستارگان در مقابل کوه سفید در شب بسیار خاطره انگیز است. تفلیس و باتومی مقصد خوبی برای جشن های کریسمس و سال نو هستند. علاوه بر این، این شهرها بهترین مکان برای بازدید از گرجستان در زمستان هستند.

مارس تا می - فصل معمولی

با شروع بهار، دما شروع به افزایش می کند. اما با افزایش دما، بارش باران در شرق کشور نیز آغاز می شود. این اتفاق تا پایان فصل ادامه می یابد، که در آن مناطق شرقی بیشترین بارش را دریافت می کنند. با این حال، بهار همچنان زمان خوبی برای بازدید از گرجستان است زیرا دمای هوا بسیار دلپذیر بوده و در بیشتر موارد نه سرد و نه گرم است.

میانگین دما: 38 درجه - 75 درجه فارنهایت / 3 درجه - 24 درجه سانتیگراد (برای تفلیس)

بارش: 141 میلیمتر

فصل: مرطوب / بهار

نکات برجسته: بهار برای لذت بردن از طبیعت در گرجستان زمان ایده آلی است. بارش در ابتدای این دوره بسیار کم است اما شما باید لباس گرم را به همراه داشته باشید. عید پاک زمان بسیار خوبی برای بازدید است. زیرا بسیاری از رویدادهای مذهبی و فرهنگی در سراسر گرجستان برگزار می شود. پیاده روی در کوهستان ها نیز بسیار جذاب است.

بنابراین، همیشه زمان مناسبی برای بازدید از گرجستان وجود دارد، که به اولویت های شما بستگی دارد. اگر می توانید رطوبت بالا را تحمل کنید، تابستان بهترین زمان برای بازدید از سواحل گرجستان است. این فصل همچنین برای پیاده روی کوهستانی نیز مناسب است. درجه حرارت در کوهستان ها بسیار خوشایند است و میزان بارندگی نیز بسیار کم است. اوایل پاییز زمان مناسبی برای کشف این کشور زیبا است. زمستان زمان ایده آلی برای اسکی است، در حالی که اواسط بهار زمان مناسبی برای فعالیت در طبیعت است.

از تور گرجستان زیما سفر پارس دیدن فرمایید و برای استفاده از این جشنواره های فوق العاده از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

تور گرجستان ارزان ، تور گرجستان لحظه آخری در آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارسامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 4
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 2 مرداد 1397 | 15:22 | نویسنده : زیما سفر پارس |