تور هند

بهترین زمان برای سفر به هند چه زمانی است

بهترین زمان برای سفر و  تور هند از اواخر اکتبر تا انتهای ماه آپریل است، اما هند دارای آب و هوای منحصربفرد و مفهوم فصلی کاملا متفاوت است. در حالی که آب و هوای زمستان اغلب خوشایند با درجه حرارت معتدل است و تقریبا بارشی مشاهده نمی شود، ماه های تابستان که شامل آپریل، می، اکتبر و نوامبر است می تواند به طور غیر قابل تحملی گرم باشد.

از ماه ژوئن تا سپتامبر، بادهای مرطوب موسمی، تقریبا کل کشور را پوشش می دهند و بارندگی و رطوبت زیادی را به همراه می آورد. بنابراین، هنگام تصمیم گیری درباره بهترین زمان برای سفر به هند باید توجه ویژه ای به شرایط آب و هوایی داشته باشید.

همچنین زمان برگزاری جشنواره ها نیز نقش مهمی در تعیین زمان سفر دارد. اگر هنوز مطمئن نیستید که چه زمانی به هند سفر کنید یا از چه مناطقی دیدن کنید، سفر خود را با  تور هند  زیما سفر پارس  برنامه ریزی کنید. آژانس گردشگری و مسافرتی زیماسفر پارس می تواند یک مشاوره جامع با توجه به تجربیات سفرهای قبلی  به شما ارائه دهد.

فصول موسمی در هند چه زمانی هستند و آنها بیشتر شبیه به چه چیزی هستند

فصول موسمی در ماه ژوئن آغاز می شوند و تا سپتامبر ادامه می یابند. این یک مفهوم بسیار عجیب و غریب برای کسانی است که از مناطق با آب و هوایی معتدل تر می آیند و افراد مختلفی را به خود جذب می کنند . از سرمای مداوم تا بارش های کوتاه مدت اما سنگین تا طوفان های گرمسیری را شامل می شوند.

اما هند یک کشور بزرگ با چندین منطقه آب و هوایی است پس بنابراین فصول موسمی می تواند در مناطق مختلف هند متفاوت باشد.

در این فصول باران های شدیدی می بارد! این آب و هوا به هیچ وجه شبیه آب و هوای انگلیس یا یک بارش برای چند دقیقه ای در جنوب شرقی آسیا نیست. اغلب چندین روز باران می بارد و در مناطق گرمسیری ساحل غربی و در شمال هند بارندگی به شدت سنگین خواهد بود.

شهرها اغلب فاقد سیستم زهکشی هستند و در خیابان ها به سرعت سیل به راه می افتد و در ارتفاعات نیز رطوبت بسیار بالای وجود خواهد داشت. لباسها پس از چند ساعت نیز خشک نمی شوند و گرما احساس ناراحتی زیادی در شما به وجود می آورد. در بخش های کوهستانی می توانند باعث تراکم ابرها و لغزندگی زمین شوند. فرودگاه ها و پروازها می توانند به علت مه گرفتگی و بارندگی سنگین تعطیل یا لغو شوند.

اما حتی اگر آب و هوا کاملا خوشایند نباشد و شاید این فصل ایده آل ترین زمان برای بازدید از هند نباشد، در این فصل منافع زیاد دیگری وجود دارد. طبیعت زنده می شود، مراتع و دشت های قهوه ای رنگ به جنگل های سرسبز تبدیل می شوند، کشاورزان نیز در این فصل بهره وری کامل را از دریاچه ها، رودخانه ها و آبشارها می کنند که قوی تر از هر زمان دیگری می باشند.

بسیاری از گردشگران تور هند از سفر در فصول موسمی اجتناب می کنند که به این معنی است که بسیاری از مناظر را از دست می دهند. به علاوه، این بهترین زمان برای بازدید از هند برای کوهنوردانی است که توجه ویژه ای به بودجه خود دارند و می خواهند هزینه های خود را تا حدامکان کاهش دهند، اما نمی خواهند از راحتی و لذت سفر خود نیز بکاهند.

بسیاری از هتل ها اتاق های خود را با هزینه های خیلی کمتر عرضه می کنند که اغلب حتی با پرداخت نیمی از هزینه ها در مقایسه با فصل های معمول گردشگران تور هند می توانند در آنها اقامت کنند.

به لحاظ فنی شما می توانید به همه جای این کشور سفر کنید فقط کافی است به لحاظ ذهنی آماده شده و لباس های مناسب را همراه خود داشته باشید. با این حال، برخی از مناطق ممکن است لذت بخش تر از بقیه بخش ها باشند.

گوا و کرالا باران و رطوبت زیادی دارند. ما توصیه می کنیم از خطوط ساحلی دوری کنید. سواحل جذابیت خود را از دست می دهند و جریان های قوی رودخانه باعث می شود شناکردن در آنها خطرناک باشد.

استراحتگاه های ساحلی و کابین های اجاره ای در ماه آپریل بسته می شوند و تا سپتامبر و حتی اکتبر نیز باز نمی شوند. بنابراین بهترین زمان برای رفتن به حومه شهرها و ایستگاه های تپه ای است.

Wayanad، Munnar و Thekkady چنین مکان هایی هستند، همچنین می توانید به پیاده روی در حوالی آبشار Dudshagar در گوا بروید. Ooty در تامیل نادو در میان گردشگران تور هند بسیار محبوب است که به دنبال فرار از گرمای شهرها هستند.

Munnar در غرب Ghats به آب و هوای کوه های گرمسیری و همچنین مزارع چای خود معروف است که یک مقصد عالی حتی در فصول بارانی برای مسافران  تور هند می باشد!

تور هند آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارس را بررسی کنید که قطعا برای سفر در این زمان از سال مناسب است .

اگر می خواهید از فصول موسمی هند در امان باشید و از منظره های زیبا در کوهستان ها لذت ببرید، Ladakh ممکن است بهترین مقصد در تور هند  برای شما باشد. این ایالت می تواند چشم اندازهای های فوق العاده و فرصت های عالی برای پیاده روی را برای شما فراهم کند. این منطقه تحت عنوان دسر سرد شناخته می شود چرا که تنها نوع بارش در اینجا به شکل برف می باشد. جولای و آگوست کاملا به عنوان یک زمان ایده آل برای سفر و تور هند شناخته می شود.

هر ساله Rajasthan بارش کمتری را دریافت می کند و بعضی از مناطق روستایی، به ویژه در صحرای تور حتی به هیچ وجه بارانی دریافت نمی کنند. این مناطق بوتیک های بسیار منحصر به فرد و زیبایی هستند که دارای هتل های میراثی می باشند و در طول فصل بارانی قیمت هایشان به شدت پایین می آید.

از ماه ژوئن تا آگوست شما باید از رفتن به دامنه های هیمالیا خودداری کنید. ریشیکش، دارامسالا، منالی، شیملا و کاسول همانند سیکیم و دارجلینگ بارش های سنگین را دریافت می کنند و در نتیجه دارای مراتع سرسبز و زیبایی هستند. پیاده روی در این مناطق تقریبا غیرممکن است و شما باید بیشتر وقت خود را در داخل خانه بگذرانید که قطعا شما نمی خواهید به اینصورت زمان خود را در هند بگذارنید.

با تور هند ارزان  و تور هند لحظه آخری زیما سفر پارس سفر به هندوستان را تجربه کنید.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 6
برچسب ها :

تاريخ : پنجشنبه 4 مرداد 1397 | 15:08 | نویسنده : زیما سفر پارس |