تور بالی

در ادامه مقاله قبل در این مقاله هم به آب و هوای بالی و زمان مناسب برای سفر به بالی می پردازیم گردشگران و مسافران با خواندن این مقاله می توانند برای  تور بالی  در زمان مناسب بهترین برنامه ریزی را داشته باشند.

بازدید از بالی در طول فصول موسمی

گرچه باران دقیقا برای تجربه یک روز خوب در ساحل و یا کاوش در داخل جزیره کافی نیست، مزایایی برای بازدید از بالی در فصل "سبز" وجود دارد.

برخی از دلایل برای بازدید از بالی در فصول خلوت

  • شما می توانید قیمت های مناسب تری برای هتل دریافت کنید و می توانید در اتاق های مناسب تر با قیمت مشابه هتل های ارزان اقامت کنید. با چند ترفند، شما می توانید گزینه هایی عالی برای اقامت در بالی بیابید.
  • توریست های تور بالی  کمتر موجب مسدود شدن نقاط پرطرفدار مانند Ubud خواهند شد. شما می توانید از جاذبه هایی مانند Goa Gajah (غار فیل) دیدن کنید. در طول فصول پرتردد، ممکن است کمی مجبور شوید صبر کنید تا بتوانید وارد این مکان شوید.
  • هوا پاکتر است و گرد و غبار و ذرات معلق کمتری در هوا دیده می شود.
  • تعاملات گاهی اوقات دوستانه تر از زمانی خواهد بود که مردم محلی در فصول شلوغ با گردشگران  تور بالی ارتباط برقرار می کنند.

برخی از ایرادات برای بازدید از بالی در فصول خلوت

  • باران! گاهی بارندگی به مدت چند روز به طور مداوم ادامه می یابد و یا ممکن است در عرض یک ساعت قطع شود. شما هرگز نمی دانید.
  • رطوبت بسیار بالاتر است که باعث می شود گرما را خیلی شدیدتر احساس کنید.
  • افزایش جریان رودخانه ها و زهکشی ها، زباله های بیشتری را به ساحل می کشاند. صاحبان کسب و کار کمتر تمایل به تمیز کردن سواحل در این زمان ها دارند.
  • پشه ها در حین بارش باران خیلی عذاب آور هستند و ابتلا به تب دنگی بیشتر از یک تهدید در این جزیره خواهد بود.
  • میدان دید در مکان های شیرجه و غواصی بسیار محدود خواهد بود زیرا رسوبات زیادی به دریا وارد می شوند. دریاهای پرتلاطم ممکن است سفرهای قایقی را کمتر لذت بخش کند.

این ایرادات باعث کاهش جذابیت این مکان می شوند، اما بسیاری از گردشگران تور بالی ترجیح می دهند فقط در طول فصول خلوت از بالی بازدید کنند!

چرا بالی خیلی محبوب است

شاید به این دلیل که مردم بالی عمدتا هندو هستند و کمتر مسلمان یا مسیحی می باشند که یک تجربه و جاذبه متفاوت با سایر جزیره های اطراف آن می باشد. به هر دلیلی، بالی همیشه یک مقصد عالی در آسیا برای گذراندن تعطیلات بوده است.

برای مدت زمان طولانی، بالی یک محل توقف محبوب برای کوهنوردان در مسیر Banana Pancake Trail بوده است. این جزیره همچنین یک مقصد معروف موج سواری در جنوب شرقی آسیا و یک نقطه مناسب برای گذراندن ماه عسل در آسیا است.

پیش از سال 2010، Ubud عمدتا آرام بود و مسافران با وضع مالی متوسط که علاقه مند به جایگزینی سالم برای پارتی های Kuta بودند را به خود جذب می کرد.

دانش آموزان کوهنورد و خانواده های استرالیایی ، همراه با بسیاری از افراد بازنشسته برای فرار از آب و هوای سرد در نیمکره جنوبی با پروازهای ارزان به بالی سفر کردند.

با وجود تعطیلات تابستانی بسیاری از دانش آموزان، پارتی هایی مانند کوتا به عنوان محلی مناسب برای لذت بردن جوانان از زندگی شبانه بود. جو موجود در جالان لژیان شبیه چیزی است که شما در برخی از سواحل آمریکایی در طول فصل بهار و تعطیلات کالج انتظار دارید.

خوشبختانه، بسیاری از مکان های کمتر شناخته شده در امتداد ساحل وجود دارند: آمید، لویینا و پاندانگ بای هنوز به اندازه کافی شناخته شده و شلوغ نیستند. اگر همه چیز واقعا از کنترل خارج شود، جزایر مجاور مانند نوا لمبنگان و Nusa Penida واقعا وسوسه انگیز خواهند بود.

با وجود اندازه کوچک، فرودگاه بین المللی دنپاسار که اخیرا در بالی بازسازی شده ، سومین مکان شلوغ در کشور است. با وجود اصلاحات انجام شده، فرودگاه بیش از ظرفیت خود مسافر دریافت می کند. مقامات تلاش زیادی برای تغییر تمرکز برخی گردشگران به لومبوک، نزدیکترین جزیره به بالی در شرق می کنند.

جشنواره های بالی

در کنار در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، هنگام تصمیم گرفتن در مورد بهترین زمان برای بازدید از بالی، باید تاریخ برگزاری جشنواره ها را نیز بررسی کنید. برخی از رویدادهای بزرگ در اندونزی باعث افزایش قیمت مسکن می شوند. از قبل برای تور بالی برنامه ریزی کنید.

جشنواره های هندو مانند هولی و تایپوسام با توجه به جمعیت غالب هندو که بیشتر از 4 میلیون نفر را تشکیل می دهند، قابل انتظار هستند. گالونگان مهمترین تعطیلات مذهبی در بالی است. مانند تمام مقاصد محبوب در آسیا، سال نو قمری (تاریخ از سال به سال تغییر می کند)، با وجود آب و هوای بارانی در ماه های ژانویه و فوریه، افراد زیادی را در این منطقه جمع می کند.

Nyepi، روز سکوت در بالی، در سال جدید هندو اتفاق می افتد و مطمئنا سفر شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اما شب قبل از آن بسیار سرگرم کننده است! انتظار می رود که گردشگران تور بالی 24 ساعت کامل در هتل های خود باقی بمانند و هیچ سر و صدایی در شهر شنیده نشود. سواحل و کسب و کارها بسته خواهند بود . حتی فرودگاه بین المللی نیز تعطیل است است! Nyepi در ماه مارس یا آپریل با توجه به تقویم قمری هندو اتفاق می افتد.

هری مردکا (روز استقلال اندونزی) در تاریخ 17 آگوست نیز ممکن است بر سفر شما به بالی تاثیرگذار باشد. سایر اندونزیایی ها نیز از سفر به بالی لذت می برند و از مناطق دور مانند سوماترا و سایر نقاط در مجمع الجزایر به جزیره بالی می آیند.

آژانس گردشگری زیما سفر پارس با بهترین  تور بالی و بهترین امکانات یک سفردیدنی برای شما برنامه ریزی می کند. تور بالی ارزان و تور بالی  لحظه آخری زیما سفر پارس را از دست ندهید. 

مقاله قبل زیما سفر پارس را در زمینه بهترین زمان برای بازدید از بالی را مطالعه کنید.

بهترین زمان برای بازدید از بالی - بخش اولامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 4
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 7 مرداد 1397 | 12:10 | نویسنده : زیما سفر پارس |