یک راهنمای کامل و دقیق برای بازدید از تفلیس، گرجستان - قسمت اول

در نگاه اول تفلیس، پایتخت گرجستان، یک شهر بسیار پرانرژی است و در این مقاله به دنبال ارائه یک راهنمای کامل از کارهایی که می توانید در آن انجام دهید و از جاذبه های آن دیدن کنید و به نقاط مختلف آن بروید هستیم، با در نظر گرفتن این واقعیت که من فقط چند نفر را می شناختم که می توانستند من را نسبت به انجام این کارها تشویق کنند.

با این حال، من از اوقات خود در تفلیس لذت بردم و این شهر را خیلی دوست داشتم و تنها پس از گذراندن 5 روز در این شهر احساس خوبی نسبت به آن داشتم، بنابراین در اینجا راهنمای من در مورد تفلیس را مشاهده می کنید که درباره اماکنی است که باید ببینید، غذاهایی که باید بخورید، محل هایی که باید در آن اقامت کنید و چند نکته که می تواند در این مسیر به شما کمک کند!!

چگونه به آنجا بروید؟

من با شرکت هواپیمایی پگاسوس از فرودگاه استنستد لندن و از طریق استانبول به تفلیس پرواز کردم. ما یک پرواز آرام داشتیم و اگرچه توقف در استانبول چند ساعت طول کشید، من 15.00 پوند پرداخت کردم و سرگرمی های موجود در سالن فرودگاه همراه با اینترنت رایگان، نوشیدنی ها و اسنک های نامحدود، گذر زمان را برایمان راحت تر کرد.

چه زمانی به آنجا سفر کنید؟

گرجستان یکی از کشورهایی است که دارای فصول واقعی است! من در ماه می به آنجا رفتم و دمای هوا کاملا ایده آل بود، می توانستم احساس کنم که تابستان نزدیک است، اما هوای بهاری با دمای حدود 20 درجه همچنان در این منطقه وجود داشت. به یاد داشته باشید که در تابستان درجه حرارت بسیار بالا می رود و در ماه های دسامبر و ژانویه هوا بسیار سرد است! من فکر می کنم اواسط بهار و اواسط پاییز بهترین زمان برای سفر شما می باشد!

برای چه مدت در آنجا اقامت داشته باشید؟

من 6 روز در گرجستان اقامت داشتم که 5 روز آن را در تفلیس سپری کردم، اما ما عمدا با سرعت کمی به کاوش جاذبه های آن پرداختیم و زمان زیادی را به استراحت اختصاص دادیم. من می توانم بگویم اگر زمان محدودی دارید، 2 یا 3 روز زمان مناسبی برای بازدید از این شهر است، در غیر این صورت شما به راحتی می توانید 5 روز در این شهر اقامت داشته باشید.

در کجا اقامت کنید؟

باز هم به این نقطه میرسیم که تفلیس تا چه اندازه بزرگ است، این به هیچ وجه به بزرگی شهرهایی مانند لندن یا پاریس نیست، اما زمانی که به جاذبه های آن نگاه می کنید، به نظر می رسد کاملا گسترش یافته است.

من در تفلیس در اقامتگاه فابریکا اقامت داشتم که در شرق این شهر قرار دارد. این یکی از بهترین و جذابترین اقامتگاه هایی بود که من تا به حال دیده ام، من حتی یک پست در وبلاگ خود در مورد آن نوشتم. در واقع این اقامتگاه یک کارخانه دوزندگی در شوروی سابق بوده است که به صورت زیبایی با طراحی صنعتی، نامنظم و شیک تزئین شده است. در نگاه اول، به نظر می رسد کمی دور از مرکز شهر قرار دارد، اما در واقعیت اینگونه نیست و می توانید از قدم زدن در برخی از خیابان های محلی در راه بازگشت از رودخانه و مناطق گردشگری اصلی این شهر به اقامتگاه خود لذت ببرید.

من به شدت اقامتگاه فابریکا را به شما توصیه می کنم بنابراین برای بررسی اتاق های خالی و انجام رزرو خود به Booking.com سر بزنید!

در نیمه دوم هفته، ما در Airbnb در سمت غرب رودخانه اقامت کردیم. من در منطقه نینو اقامت کردم که میتوانید از طریق این لینک در Airbnb آن را پیدا کنید (همچنین اگر از این لینک برای انجام رزرو خود استفاده کنید، هر دوی ما 30 پوند تخفیف دریافت می کنیم!) و من به شدت آن را توصیه می کنم. این برای 2 تا 4 نفر کاملا مناسب است و در آن سبک زندگی محلی را احساس خواهید کرد .. به همین دلیل، خوب است! این در یک منطقه خوب قرار دارد (از آنجا که کمی در بالای تپه قرار دارد، کمی پیاده روی به سمت بالای تپه را انتظار داشته باشید)، قیمت آن در حدود 25.00 پوند برای هر شب برای کل آپارتمان بود و خود نینو نیز فردی دوست داشتنی بود!

من متوجه شدم که تفلیس گزینه های بسیار خوبی برای Airbnb دارد، مگر اینکه شما بخواهید در یک خوابگاه اقامت داشته باشید، من پیشنهاد می کنم از گزینه های Airbnb موجود استفاده کنید. به طور صادقانه نیز توصیه می کنم در بخش های غربی شهر اقامت کنید.

در تفلیس چه مواردی را انجام داده و ببینید

به منظور کمی سرگرمی! چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در تفلیس وجود دارد و در واقع یکی از بهترین چیزها در مورد این شهر این است که شما می توانید چیزهای زیادی را در بالای تپه از دور مشاهده کنید و با خود بگوئید '' آه، من چه چیزی را می بینم 'و شما به دنبال یافتن این جاذبه خواهید رفت و در مسیر موارد جذاب دیگری را خواهید دید، اما در اینجا فقط چند ایده برای شروع آورده شده است.

من واقعا توصیه می کنم کاوش در تفلیس را خودتان با سرعت خود انجام دهید، هر چند استفاده از تورهای شهری موجود برای درک واقعی تاریخ تفلیس، ایده خوبی به نظر می رسد.

 اگر میخواهید تفلیس و بقیه مناطق در تور گرجستان را به خوبی ببینید، توصیه می کنم یکی از این تورها را بررسی کنید که می توانید تور شهری، تور دوچرخه سواری، تور کوهستانی را تجربه کنید!

هر دو طرف رودخانه را ببینید

همانطور که در بالا گفتم، من در هر دو طرف رودخانه اقامت داشتم که به این معنی بود که ما از هر دو طرف رودخانه دیدن کردیم. (و هنگامی که من می گویم ما، منظورم من و پدرم است، چرا که در این سفر ما با هم بودیم) در هر طرف رودخانه که اقامت می کنید سعی کنید یک بار از عرض رودخانه عبور کنید و به طرف دیگر آن  بروید!

قلعه ناریکالا و تله کابین

چشم انداز قلعه بسیار خوب است! برای رسیدن به آنجا، می توانید از رودخانه رایک سوار یک تله کابین شوید که در نزدیکی پل صلح قرار دارد. هزینه آن باری یک سفر دوطرفه 95 پوند برای 2 نفر است، بنابراین کاملا ارزان است! شما از عرض رودخانه عبور می کنید و سپس به بالای یکی از محله های قدیمی در همسایگی آن می روید که منظره خوبی را از تمام خانه ها بر روی تپه به شما ارئه می دهد. هنگامی که شما در بالای تپه قرار دارید و از منظره آن لذت می برید، می توانید با عبور از پله هایی به قلعه برسید. شما می توانید از برخی از دیوارهای قلعه نیز بالا بروید، اما کمی پرخطر به نظر می رسد، بنابراین ما فقط از مناظر آن لذت بردیم.

مجسمه مادر گرجستان

از تپه قلعه می توانید به پایه مجسمه مادر گرجستان بروید. این مجسمه یک زن در بلندی است که به کل شهر نگاه می کند. گفته می شود که او یک شمشیر در دست برای دشمنان و یک لیوان نوشیدنی برای دوستان خود دارد و دست حاوی لیوان نوشیدنی بالاتر از شمشیر قرار دارد، زیرا دوستان برای او نسبت به دشمنان ارجحیت دارند و این به سادگی بیانگر تاریخ گرجستان است. آنها ترجیح می دهند که با همه دوست باشند اما اگر نیاز باشند، آماده مبارزه با دشمنان نیز هستند.

باغ های گیاه شناسی

هر چند که من از آنها دیدن نکردم، باغ های گیاه شناسی زیادی در نزدیکی تپه قلعه و این مجسمه قرار دارند و به نظر بسیار خوب می آیند، بنابراین اگر بخواهید کمی استراحت کنید و از زندگی شهری دور شوید، کمی درون آنها به پیاده روی بپردازید.

حمام های حرارتی

تفلیس دارای حمام های حرارتی است که کمتر کسی می داند! تفلیس مانند بوداپست بر روی چشمه های آب گرم ساخته شده است. تفلیس در زبان گرجستانی به معنای گرم است! یک منطقه حمام در شهر وجود دارد که Abanotubani نامیده می شود و در زیر تپه قلعه واقع شده است. من به Thermal Spa Gulo رفتم و آن را به شدت توصیه می کنم، بنابراین من یک پست کامل در مورد آن همراه با قیمت ها و نحوه ی رزرو آن نوشته ام!

کوه Mtatsminda

درست در بالای یک تپه بسیار بزرگ یک ستون بزرگ قرار دارد که از سراسر شهر قابل مشاهده است، به خصوص در شب که آن را روشن می کنند. از برخی زاویه ها در شهر شما همچنین می توانید یک چرخ و فلک را ببینید که بسیار ترسناک است زیرا به نظر می رسد که در لبه تپه قرار دارد!

این تپه یا کوه، Mtatsminda است و در واقع یک پارک در بالای آن قرار دارد!

من لزوما توصیه نمی کنم که به درون پارک در بالای تپه روید، اما توصیه می کنم به آنجا بروید و از مناظر باور نکردنی آن لذت ببرید! ما در یک روز آفتابی در ساعت طلایی به آنجا رفتیم که واقعا زیبا بود! برای رسیدن به آنجا، یک ترن هوایی از ایستگاه میدان ویلنیوس وجود دارد. برای رسیدن به بالای این تپه از هر نقطه از شهر می توانید کمی پیاده روی کنید، اما همچنین تعداد زیادی از تاکسی ها نیز وجود دارند که می توانید برای رفتن به این مکان از آنها استفاده کنید. هزینه ترن هوایی حدود 85. 3 پوند برای 2 نفر است و هنگامیکه به بالای می رسید می تواند کاملا رایگان به مناطق مختلف آن رفته و هوای تازه استشمام کنید!

برج ساعت

این یک برج ساعت جالب است. من قصد دارم صادق باشم و به همین خاطر می گویم این شبیه هیچ چیز دیگری در جهان نیست، اما ارزش این را دارد که از آن دیدن کنید. این برج همچنین در مرز تفلیس قدیم قرار دارد و در اطراف آن خیابان های جذابی قرار دارد.

تور پیاده روی رایگان

من همیشه دوست دارم در یک تور پیاده روی رایگان در شهرها شرکت کنم چون فکر می کنم این یک راه عالی برای شناخت شهر است، مخصوصا اگر آن را در روز اول انجام دهم. این همچنین یک راه خوب برای آشنا شدن با دیدگاه مردم محلی و یادگیری تاریخ و حقایق مربوط به آنها است. من در یک تور پیاده روی رایگان در تفلیس نیز شرکت کردم که خیلی خوب بود! ما در این تور به اندازه ای که من دوست داشتم پیاده روی نکردیم، اما چیزهای جالبی یاد گرفتیم، افسانه های قدیمی و داستان هایی در مورد شهر را شنیدیم و حتی می توانستیم کمی از نوشیدنی گرجستان را مزه کنیم و با نحوه ساخت آن آشنا شویم که گرجستان بخشی از شهرت خود را مدیون نوشیدنی های خود است!

من واقعا دوست داشتم در یک تور بهتر و دقیق تر شرکت کنم و اطلاعات بیشتری در مورد شهر و فرهنگ آن کسب کنم، این یک اتفاق فوق العاده بود!

برای  قسمت های بعدی مقاله های  تور گرجستان  همراه ما باشید.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 7
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397 | 14:50 | نویسنده : زیما سفر پارس |