جیوژایگو

 

در حقیقت جیوژایگو یکی از مکان های مورد علاقه من در سراسر چین است. چشم انداز و مناظر این مکان به طور کلی نفس گیر و شگفت انگیز است. به عنوان یک بیگانه که اطلاعات بسیار محدودی در مورد چین دارد، تصور این که چین دارای چنین پارک های ملی بکری که یادآور سوئیس باشد بسیار سخت است.
 اگر کسی از من بپرسد در چین چه کاری را باید حتما انجام دهد، به آنها می گویم که به جیوژایگو سفر کرده و پکن، شانگهای و شیان را نادیده بگیرند. مهم نیست که چه زمانی از سال به این منطقه سفر می کنید، جیوژایگو همیشه زیبا است. قرار گرفتن در پایین دریاچه های آبی زلال در کنار بسیاری از درختان قدیمی که درون آب قرار دارند به جذابیت جیوژایگو می افزاید که بخشی از زیبایی های طبیعی آن است. من نمیتوانم چیزهای مثبت زیاد دیگری درباره این مکان بنویسم. این منطقه واقعا شگفت انگیز است.

 

هوانگ شان


رشته کوه های زرد شاید معروف ترین کوهستان چین است. این نامگذاری به علت رنگ آن نیست بلکه این کوهستان ها در زمان امپراطوری زرد (هوانگ دی) در 747 میلادی نامگذاری شده اند. هوانگ شان (نام چینی) مکانی بود که امپراطوری زرد در آن استقرار داشتند.
چیزی که باعث می شود این مکان جز جاذبه هایی باشد که حتما باید از آن دیدن کنید، دریایی از ابرها در زیر پای شما است. این دریایی از ابرها یک توهم ایجاد می کند که صخره های سنگی کوهستان در وسط آسمان شناور هستند.
برای اضافه کردن به زیبایی های آن، سعی کنید زمانی را در برنامه خود صرف بازدید از یکی از مناظر فوق العاده طلوع یا غروب خورشید در بالای کوهستان کنید. واقعا قابل توجه است. به  این ترتیب شما به این نتیجه خواهید رسید که هوانگ شان یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در تابستان است.
در طول تابستان، هوانگ شان معمولا دارای دمایی در حدود 21 درجه سانتیگراد است، در حالی که در اواسط زمستان عموما دمای آن در حدود 5- درجه سانتیگراد است. بسته به اینکه این کار را ترجیح می دهد، می توانید شجاعانه از یکی از چندین پله سنگی آن صعود کنید.


هانگژو


در آسمان بهشت و در زمین هانگژو و سوزو قرار دارد. در حالی که تابستان می تواند کمی گرم باشد، شما می توانید آن را مدیریت کنید تا بتوانید از سفر خود لذت واقعی ببرید. هانگژو یک شهر در حال ظهور در جهان است و اخیرا میزبان اجلاس G20 و چند رویداد مشابه دیگر بوده است. هانگژو به سادگی یک شهر شیک است و دارای زرق و برق های مشابه بیشتر شهرهای دیگر چین است. اگر شما شانس بازدید از آن را داشته باشید خواهید دید که شباهت زیادی به شانگهای دارد.
به نظر من هانگژو به دو دلیل مشهور است و این دو مورد دریاچه غربی و مزارع چای است که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارد. دریاچه غرب کاملا وسیع است، بنابراین اگر شما مایل به بازدید از همه آن هستید، حداقل به 5 ساعت زمان نیاز دارید. اگرچه گفته شده است، اگر می خواهید فقط خود دریاچه را بازدید کنید، یک یا دو ساعت کافی است.
 علاوه بر دریاچه غربی، مکان مهم دیگر که در هانگژو در تابستان باید از آن دیدن کنید، مرازع چای لونگ جینگ است. اگر علاقه زیادی به چای دارید، این محل مناسبی برای بازدید شما خواهد بود. علاوه بر این مزارع چای ممکن است فرصت های عکاسی منحصر به فرد زیادی را در اختیار شما قرار دهند.


مغولستان داخلی


سوار بر اسب می توانید از مزارع طبیعی آن عبور کنید در حالی که بالای سر شما، یکی از روشن ترین و تمیزترین آسمان های چین قرار دارد. اگر شما می خواهید احساس غم و اندوه خود را فراموش کنید و کاملا آزادانه بدون اینکه کسی شما را متوقف کند زندگی کنید، از مراتع مغولستان داخلی به عنوان یک مکان عالی شروع کنید. شما پس از سفر خود به مغولستان داخلی متوجه خواهید شد که این مکان نه تنها فقط یکی از بهترین مکان های بازدید از چین در تابستان است، بلکه به خودی خود یک مکان جادویی است.


سانیان، هاینان


سانیان اغلب به عنوان هاوایی چین شناخته می شود و محل مناسبی برای بازدید از چین در تابستان است تا بتوانید از گرمای هوا فرار کنید. سانیان یک شهر در جزیره هاینان است که در خارج از سرزمین اصلی چین واقع شده است. سانیان دارای شهرت زیادی برای افرادی است که برای گذراندن ماه عسل خود به این منطقه سفر می کنند. سانیان در تابستان دارای آب و هوای عالی همراه با نسیم های خنک از اقیانوس، آب شفاف، همراه با امکانات شیرجه و غواصی در زیر آب است، بنابراین به آسانی می توانید جاذبه های این مکان را مشاهده کنید.
تعطیلات تابستانی معمولا به عنوان یک زمان برای استراحت در سواحل است و به راحتی می توانید نگرانی های خود را به سادگی فراموش کنید. چه مکانی بهتر از سواحل چین وجود دارد که بتوانید دغدغه ها و مشکلات خود را فراموش کنید.


لهاسا، تبت


در حالی که لهاسا سردترین محل در کل چین نیست، اما می تواند بسیار سرد باشد و دما تا حدود 10- درجه سانتیگراد کاهش یابد. برای کسانی که نمی توانند بادهای سرد زمستانی چین را تحمل کنند، توصیه می کنیم تا تابستان منتظر بمانند تا آب و هوا کمی گرم تر شده و بتوانند جاذبه های دیدنی و جذاب لهاسا را تماشا کنند. به این دلیل، لهاسا یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در تابستان است که دمای هوا تا میزان 20- 25 درجه سانتیگراد کاهش می یابد که در مقایسه با گرمای سوزان و وحشتناک در سایر نقاط کشور، آب و هوای کوهستانی می تواند یک گزینه مناسب باشد.
علاوه بر آب و هوای باطراوت، لهاسا همچنین فرصتی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از چشم اندازهای زیبای آن عکس گرفته و ذهن و روح خود را جلا دهید. آرامشی در این منطقه وجود دارد که کمتر در سایر نقاط چین دیده می شود. یکی از بهترین گزینه ها برای بازدید از چین در تابستان می باشد.

 

رودخانه یانگ تسه


این رودخانه طولانی ترین رودخانه در کل آسیا و سومین رودخانه طولانی جهان است. رودخانه یانگ تسه برای مدتی طولانی منبع فرهنگ و تاریخ چینی بوده است و تاثیر آن بر هنر و ادبیات چینی واضح است. آنچه که تخیل مردم را در مورد این مکان به کار می اندازد، ترکیبی از ساختار طولانی آن و در هم آمیختن با دره های بلند پیرامون آن است. برای بسیاری از مردم، این ترکیب همراه با مناظر فوق العاده غروب خورشید می توانند تجربه یک سفر کروز فوق العاده در کنار رودخانه را رقم بزند و یک خاطره ماندگار برای آنها به وجود بیاورد.
اگر میخواهید از مناظر غروب خورشید بیشتر لذت ببرید، فصل تابستان بهترین زمان برای بازدید از این منطقه است. بازدید از رودخانه یانگ تسه قطعا باید در فهرست بهترین مکان های شما برای بازدید در چین در تابستان باشد.
نظر شما درباره مقاله ما چیست- بهترین مکان ها برای عکاسی در چین در تابستان کجاست؟ آیا مکان هایی وجود دارد که ما در لیست خود برای         تور چین  در تابستان قرار ندادیم؟ اگر چنین است، ما را در بخش نظرات در زیر این پست از وجود آنها مطلع کنید!امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 6
برچسب ها :

تاريخ : شنبه 20 مرداد 1397 | 21:02 | نویسنده : زیما سفر پارس |