10 شهر برتر چین از نظر غذا

خوردن غذاهای مختلف در حال حاضر یک دلیل مهم برای سفر می باشد. گردشگران در تور چین  دوست دارند غذاهای فوق العاده ای را در حین لذت بردن از مناظر بخورند. چین یک مقصد ایده آل برای دوستداران غذا و همچنین دوستداران سفر است. بسیاری از شهرهای چین غذاهای فوق العاده ای را برای بازدید کنندگان ارائه می کنند. در اینجا ده شهر برتر در این زمینه برای شما لیست شده اند.


1. چنگدو 成都


چنگدو، پایتخت استان سیچوان چین در جنوب غربی چین، به خاطر غذاهای فلفلی و لذیذ خود معروف است. مهم نیست که آیا از راه دور آمده اید و یا از افراد محلی هستند، چیزی که قطعی است این است که همه افراد غذاهای خوشمزه چنگدو را دوست خواهند داشت. خیابان جینلی در چنگدو غذاهای محلی زیادی را در طول سال ارائه می دهد. این شهر در سال 2010 در لیست یونسکو بعنوان "شهر سفره آرایی" قرار گرفت.


2. پکن 北京


پکن، به عنوان پایتخت چین، دستور پخت های مختلفی را از نقاط مختلف کشور در خود جای می دهد. شما می توانید مواد غذایی مختلف را از غذاهای خیابانی ساده، رستوران های کوچک خانوادگی و رستوران های بزرگ زنجیره ای در آن بیابید. با این حال، اگر شما یک مسیر طولانی را برای رفتن به این شهر طی کرده اید، بهتر است ابتدا غذاهای محلی پکن را امتحان کنید. در میان آنها اردک کبابی پکن یک غذایی است که حتما باید آن را امتحان کنید. با قدمت بیش از 600 سال، اردک کبابی پکن معروف ترین غذای لذیذ پکن است. همچنین این غذا به خاطر رنگ درخشان و براق و پوست سوخاری و گوشت لذیذ خود در سراسر جهان شناخته می شود. علاوه بر این، فودکورت امپریال نیز ارزش امتحان کردن دارد. این مکان  بر اساس مواد غذایی که توسط امپراتور و خانواده سلطنتی مصرف می شد، طراحی شده است.


3. گوانگژو 广州


گوانگژو، پایتخت استان گوانگدونگ، زادگاه غذاهای کانتونی است. غذاهای گوانگژو با طعم های تازه، غذاهای دریایی، گوشت کبابی و سنت شگفت انگیز yum cha شناخته می شود که با نوشیدن چای همراه با دامپلینگ تکمیل می شود. مردم کانتونی تقریبا همه چیز را می خورند و اغلب گفته می شود که مردم کانتونی هر چیزی را که دارای چهار پا است به غیر از میز هر چیزی که پرواز می کند به غیر از هواپیما و هر چیزی که شنا می کند به غیر از زیردریایی را می خورند. بنابراین غذاهای گوانگژو همیشه باعث می شود که هم افراد چینی و هم افراد خارجی احساس شگفتی کنند.


4.تیانجین  天津


غذاهای تیانجین در سراسر چین شناخته شده اند. نه تنها غذاهای سنتی تیانجین، بلکه غذاهای دیگر مناطق چین نیز می تواند در این شهر یافت شود. تیانجین انواع مختلفی از غذاهای محلی را دارد، غذاهای شناخته شده آن عبارتند از: Goubuli bao zi ، Shibajie ma hua (خمیر پیچ های سرخ شده خیابان 18) و Er duo yan zha gao (کیک برنج سرخ شده) . علاوه بر این، پنکیک، سوپ چای، گوشت گاو سرخ شده با ادویه جات و شکر نیز برای تمام مسافران جالب خواهند بود. خیابان غذای تیانجین یک مکان نسبتا خوب برای شما است که بتوانید غذاهای محلی تیانجین را امتحان کنید.


5. شانگهای 上海


شانگهای یک کلانشهر در سطح جهانی، شهری است که بسیاری از گزینه های آشپزی، از کابین های کنار جاده ای گرفته تا رستوران های ستاره دار میشلین را در خود جای داده است. دوستداران غذا تقریبا همه غذاهای چین و جهان را در آن پیدا خواهند کرد. شانگهای همچنین غذاهای خاص خود را دارد – دستور پخت بن بنگ. بر خلاف غذاهای کانتونی، غذاها در شانگهای دارای عطر و طعم قوی و ظاهر درخشان ناشی از سس سویا می باشند.


6. چونگ جینگ 重庆


چونگ جینگ تحت عنوان "شهر کوه" شناخته می شود و در اصل در دامنه های کوه و در کنار رودخانه ها ساخته شده است. غذاهای چونگ جینگ دارای طعم و مزه قویتر نسبت به غذاهای سیچوان می باشند. غذاهای معروف آن شامل: Hotpot Chongqing، ماهی آب پز، ماهی آب پز شده با سبزیجات ترشی، سوپ اردک قدیمی، رشته فرنگی گرم و ترش، مرغ فلفلی، مرغ Quanshui، و غیره می باشد. رستوران ها و غذاهای محلی در گوشه و کنار چونگ جینگ پراکنده شده اند.


 7. هانگژو  杭州


هانگژو به خاطر مناظر جذاب و غذاهای محلی خود به عنوان "بهشت روی زمین" شناخته می شود. غذاهای هانگژو معمولا بخارپز، آب پز و کبابی هستند. غذاهای معروف هانگژو شامل: گوشت خوک Dongpo، مرغ بگار، شاه میگو سرخ شده و ماهی سرکه ای سرخ شده می شوند که به خاطر طعم و مزه لذیذ خود در سراسر کشور مورد توجه قرار می گیرند.


8. شیان  西安


شیان نه تنها به خاطر تاریخ طولانی و جنگل های سرخ خود، بلکه همچنین به دلیل داشتن غذاهای محلی خوشمزه معروف است. غذاهای شیان دارای عطر و طعم غنی شمال غربی هستند و آرد گندم به عنوان ماده اصلی در طبخ آنها مورد استفاده قرار می گیرد. غذاهای سنتی شامل گوشت خوک پخته و مرغ در بطری گوجه فرنگی، گوشت گوساله بخارپز، سوپ گوشت می باشد. Dumpling Banquet و Tang Dynasty Banquet دو غذای اختراع شده در شیان می باشند.


9. چانگ شا  长沙


چانگشا، پایتخت استان هونان، به خاطر روش آشپزی "شانگ"، یکی از هشت آشپزخانه شناخته شده چین، معروف است. این ویژگی و ظاهر خوب همراه با طعم فلفلی ترکیبی ظریف و لذیذ را ایجاد می کند. غذاهای مشهور چانگشا شامل مرغ فلفلی، کوسه کبابی زویان، دوو و اسپارو، اردک فلفلی چانگشا مارن، chou dofu و غیره می باشد.


10. نانجینگ 南京


نانجینگ، پایتخت استان جیانگسو، به خاطر دستور پخت جینگسو مشهور است که دارای بر عطر و طعم ویژه و مواد خامی که با دقت انتخاب می شوند. غذاهای مشهور محلی شامل یانشویی یا (اردک شور و کباب شده)، سوپ هشت ماده می شود. بهترین مکان برای خوردن غذاهای نانجینگ و غذاهای چینی، اطراف معبد کنفوسیوس و رودخانه Qinhuai است.

منبع : تور چینامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 15
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 6 شهريور 1397 | 12:27 | نویسنده : زیما سفر پارس |