نگاهی به معبد شش درخت انجیر در گوانجو

یکی از جذابیت‌های سفر به چین و تور گوانجو بازدید از اماکن تاریخی و مذهبی خاص آنهاست. پس اگر قصد سفر به گوانجو را دارید؛ بازدید از معابد و امارت‌های تاریخی این شهر را از دست ندهید. علاقمندان به تاریخ و هنر و مذهب، نگاهی ویژه به این جاذبه های توریستی دارند؛ و در سفر گوانجو نیز، بازدید از معبد شش درخت انجیر گوانجو را فراموش نمی‌کنند.

در این نوشته وب‌سایت آژانس گردشگری زیما سفر پارس می‌خواهیم شما را با تاریخچه و جذابیت‌های معبد شش درخت انجیر گوانجو آشنا کنیم.

آشنایی با ساختمان معبد شش درخت انجیر گوانجو

ورود به این معبد احساسی خاص را در شما متبلور خواهد کرد. برای ورود به معبد باید از دروازه اصلی آن عبور کنید. با عبور از دروازه اصلی، سالن تیان‌وانگ را در پیش چشمان خود خواهید دید. سالنی که در آن بودای بزرگ با لبی خندان پذیرای مسافران تور گوانجو خواهد بود. این سالن جزئیات بیشتری نیز در طراحی خود دارد که می‌تواند برای هر گردشگری جذاب باشد.

با عبور از این سالن و رفتن به بخش پشتی آن، شما می‌توانید وارد سالن ویتو شوید. این سالن در دل خود داستانی افسانه‌ای دارد؛ و نام خود را از ژنرالی افسانه‌ای به نام ویتو وام گرفته است. در افسانه‌های چینی چنین می‌گویند که ژنرال ویتو شخصی بوده که آثار بودایی دزدیده شده از معبد شش درخت انجیر را از دزدان پس گرفته و به معبد بازگردانده است.

اما جالب است بدانید که دو سالن گفته شده بخش‌های فرعی این معبد زیبا هستند؛ و سالن اصلی معبد شش درخت انجیر در بخش غربی معبد جای گرفته است. سالن داکسیانگ با جای دادن بزرگترین و قدیمی‌ترین بوداهای شهر گوانجو در خود، جذابیت و اهمیتی دوچندان پیدا کرده‌اند. در این سالن سه بودای مسی بزرگ را خواهید دید.

این سه بودا به صورت عرضی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و وقتی روبروی آنها هستید، بودای سمت چپ آمیتابا، بودای وسط ساکیامونی و بودای سمت راست آپوتکاری نام دارند. این مجسمه‌های بودا نماد آینده، حال و گذشته هستند.

با وجود دیدن این معابد هنوز وارد برج چند طبقه این محوطه تاریخی نشده‌اید. این برج چند طبقه که با سبک معماری چینی طراحی شده است؛ طرحی شگفت‌انگیز و چشم‌گیر را با دو رنگ اصلی سفید و قرمز به نمایش می‌گذارد. این برج که به صورت هشت ضلعی ساخته شده است 57 متر ارتفاع دارد.

یکی از جذابیت‌های این برج تفاوت تعداد طبقات در نمای ظاهری و داخلی است. به طوری که این برج از بیرون 9 طبقه به نظر می‌آید؛ اما وقتی داخل آن می‌شوید با 17 طبقه و نیم طبقه مختلف روبرو خواهید شد.

ارتفاع نسبتا زیاد برج باعث می‌شود وقتی بالای آن می‌روید، نمایی دیدنی و وسیع از مناطق اطراف را مشاهده کنید.

این برج در سال 1097 میلادی به مجموعه کلی معبد شش درخت انجیر اضافه شده است؛ و طی سال‌های مختلف مورد بازسازی قرار گرفته است.

تاریخچه معبد شش درخت انجیر گوانجو

1485 سال پیش معبد شش درخت انجیر که یکی از معابد چهارگانه شهر گوانجو است ساخته شد. این معبد با این تاریخچه دیرینه هنوز هم علاوه بر گردشگران مشتاق، محل عبادت بودائیان به شمار می‌رود. معبد شش درخت انجیر یکی از مهم‌ترین آثار باستانی کشور چین است که به نوعی بازگوکننده تاریخ و فرهنگ این کشور می‌باشد.

جالب است بدانید که این معبد در ابتدا جینگ‌هویی نام داشت؛ و بعدها توسط یکی از ادیبان مشهور سلسله سونگ و با استعاره از وجود شش درخت انجیر (بانیان) در محوطه آن، معبد شش درخت انجیر نامیده شد. امروزه اگرچه خبری از آن شش درخت انجیر نیست؛ اما این معبد هنوز به همین نام شناخته می‌شود.

در نهایت اگر قصد استفاده ازتور گوانجوبرای سفر به این شهر زیبا را دارید؛ توصیه می‌کنیم این معبد را نیز در زمره محل‌هایی که بازدید خواهید کرد قرار دهید. بخصوص اگر بتوانید در سال نوی چینی و موعد جشنواره فانوس‌ها به این معبد بروید، علاوه بر معبد، مراسم زیبای بودایی‌ها را نیز می‌توانید مشاهده کنید.

منبع : تور چینامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 6
برچسب ها :

تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 | 12:21 | نویسنده : زیما سفر پارس |