تور دبی

در ادامه مطلب قبل برای شما در این مقاله هم در مورد گزینه های دیگر حمل و نقل عمومی در تور دبی برای شما صحبت می کنیم که اگر قصد سفر درون شهر بدون رانندگی وسیله نقلیه را داشتید بتوانید با یکی از این وسایل نقلیه عمومی راحت به مقصد مورد نظر خود برسید.

حمل و نقل عمومی برای گردشگران تور دبی

4. آبراس

تور دبی

ترکیب عجیب و غریب دبی جدید و قدیمی را به وضوح می توان در تاکسی های آبی ساده و چوبی که در امتداد ده کیلومتری کریک، مردم را حمل و نقل می کنند، مشاهده کرد. این تاکسی های آبی معروف که تحت عنوان آبراس شناخته می شوند، یک راه عالی برای جلوگیری از افزایش ترافیک بوده و یکی از ارزانترین فرم های حمل و نقل عمومی برای مسافران تور دبی می باشند که بسیار سریع است و حدود 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا به طرف دیگر برسید؛ در حالی که دیگر گزینه های عبور از کریک از طریق جاده (با استفاده از تونل Shindagha، Garhoud ، و یا پل مکتوم) می تواند تا یک ساعت طول بکشد! آبراس ممکن است به صورت دستی یا اتوماتیک و موتوردار هدایت شود. وب سایت RTA اطلاعات زیادی در مورد هر دو نوع آبراس ارائه می دهد.

5. تاکسی های آبی

تور دبی

در حالی که آبراس ها تنها برای حرکت در کریک طراحی شده اند، تاکسی های آبی دبی ناوگان نسبتا جدیدی است که توسط RTA اداره می شوند و قادر به حرکت در آبهای خلیج عربی هستند. این تاکسی ها ظاهر بسیار شیک و مدرنی دارند و یک راهکار جدید ارائه شده توسط RTA برای تسریع و تسهیل ترافیک روزانه در جاده های پرتردد دبی هستند. تاکسی مجهز به تمام امکانات مدرن، مطابق با الزامات ایمنی RTA است و می تواند در سراسر آبهای خلیج عربی با سرعت 25 گره سفر کند.

6. کارت های نال (Nol cards)

در تلاش برای ایجاد حمل و نقل عمومی کارآمدتر و راحت تر برای عموم مردم، RTA کارت نال را معرفی کرده است که یک کارت هوشمند است که می تواند در فرم های مختلف حمل و نقل عمومی RTA مانند اتوبوس، تراموا، اتوبوس های آبی و سیستم مترو استفاده شود. کارت های نال مزایای متعددی دارند، بزرگترین آنها این است که نیازی به حمل پول نقد برای پرداخت هزینه حمل و نقل نیست؛ فقط کارت خود را به همراه داشته باشید و از آن برای پرداخت هزینه های سفر خود با سیستم های حمل و نقل عمومی استفاده کنید. چهار نوع کارت مختلف با مزایای خدماتی مختلف وجود دارند. اطلاعات بیشتر در مورد کارت ها در وب سایت آن موجود است.

7. دبی فری

تور دبی

دبی فری بیشتر از جنبه های مربوط به سیستم حمل و نقل عمومی دارای جاذبه های گردشگری است که به بازدیدکنندگان و گردشگران تور دبی اجازه می دهد که این شهر را از درون دریا ببینند و برخی از ساختمان های برجسته دبی مانند برج آل عرب و پالم جمیرا یا هتل بزرگ آتلانتیس را تماشا کنند. کشتی دارای صندلی راحت است و تنها در صورتی شروع به حرکت می کند که حداقل 10 نفر درون آن حضور داشته باشند.

8. تراموای دبی

 تور دبی

تراموای دبی پس از مدت ها انتظار در نوامبر 2014 راه اندازی شد و یک سیستم راه آهن یکپارچه است که بخشی از یک سیستم حمل و نقل عمومی مدرن است که دسترسی کارآمد و سریع به مناطق پرجمعیت ساحلی جمیرا و مناطق کسب و کار در امتداد خیابان الصفحه را فراهم می کند. تراموا به ایستگاه مترو و همچنین مونوریل پالم متصل می شود.

9. – مونوریل پالم جمیرا

توردبی

یک سیستم حمل و نقل خصوصی است که برای انتقال گردشگران یا ساکنان از یک طرف جزیره پالم به طرف دیگر آن طراحی شده است. این سیستم ایستگاه دروازه در ورودی پالم را به هتل آتلانتیس در انتهای آن متصل می کند. مونوریل به مسافرین تور دبی یک چشم انداز عالی از پالم ارائه می دهد و به سیستم تراموای دبی نیز متصل می شود. این سیستم در حال حاضر به سیستم متروی دبی متصل نیست، اما برنامه هایی برای این مورد نیز در دست انجام است.

توردبی ارزان و  تور دبی لحظه آخری آژانس گردشگری زیما سفر پارس فرصتی مناسب برای سفر به شهر زیبای دبی است.

مقاله قبل در این زمینه را مطالعه کنید.

حمل و نقل عمومی در دبی - بخش اولامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 4
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 13 شهريور 1397 | 14:10 | نویسنده : زیما سفر پارس |