تور پوکت

شهر پوکت جاذبه های زیادی دارد اما اکثر گردشگران و مسافران تور پوکت فقط به پاتونگ و سواحل و شب زنده داری در آن می پردازند. اما پاتونگ در واقع پوکت نیست حداقل تفاوت هایی دارند! شما می توانید از  تور پوکت برای بازدید از مناظر زیبا، معابد، بازار و موارد دیگر استفاده کنید.

مکان های دیدنی در یک سفر فوق العاده به پوکت

پوکت در واقع یک منطقه گردشگری است، اما همچنین نقاط زیبا، آرام و بکری دارد که شما می توانید کارهای زیادی در این جزیره انجام دهید. توصیه می شود یک اسکوتر کرایه کرده و خودتان این جزیره را کشف کنید. در این مقاله، ما می خواهیم به شما 23 نکته در مورد پوکت ارائه دهیم که باعث می شود اقامت شما در بزرگترین جزیره تایلند به یک تعطیلات عالی تبدیل شود.

1. بودای بزرگ

مجسمه 45 متری بودا (Phra Phuttha Mingmongkhon Akenakhiriri) یکی از جاذبه‌های گردشگری برجسته تور پوکت است. شما می توانید آن را از نقاط مختلف ببینید و گردشگران زیادی در طول تعطیلات خود از آن دیدن می کنند.

تور پوکت

ورود به مجموعه معبد رایگان است و نمایشگاهی از داستان بودا را به نمایش می گذارد و در اغلب مواقع یک راهب پیش از رسیدن افراد به مجسمه بزرگ برای گردشگران آرزوی سلامتی می کند. به هر حال، شما می توانید مبلغی را برای ساخت و ساز پایه و اساس آن وقف کنید پایه بروید و اثر خود را بر روی سنگ مرمری که برای این ساخت و ساز استفاده می شود جاودانه کنید. علاوه بر این، مجسمه بزرگ بودا تنها جاذبه برجسته این جزیره نیست، اما منظره فوق العاده ای دارد! این چشم انداز زیبایی از خلیج چالونگ، جایی که اقامت بی نظیری برای گردشگران  تور پوکت ارائه می دهد.

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

از مسیر چالونگ شما باید به سمت Wat Chalong / Tesco Lotus بروید. پس از چند کیلومتر، در سمت چپ شما یک مسیر وجود دارد که شما را به این منطقه هدایت می کند. حالا شما باید یک مسیر منحنی با شیب تند را در حدود 5-6 کیلومتر به سمت بالای تپه طی کنید. پس از عبور از کمپ فیل ها و منظره های مختلف شما مجسمه بزرگ بودا را مشاهده خواهید کرد. اگر شما از سمت فرودگاه به این منطقه می آیید، پس از وات چالونگ ( که در مسیر با یک تابلو مشخص شده است) باید به سمت راست حرکت کنید. پس از آن همان مسیری که قبلا توضیح داده شده را باید طی کنید.

2. چشم اندازهای موجود در مسیر مجسمه بزرگ بودا

تور پوکت

در راه شما به سمت مجسمه بزرگ بودا شما از مناظر مختلفی عبور خواهید کرد. گاهی اوقات یک رستوران یا یک کافی شاپ در کنار مسیر نیز وجود خواهد داشت. می توانید در برخی از آنها توقف کرده و در حین استراحت از چشم اندازهای آن لذت ببرید. در یک طرف مسیر شما ساحل در قسمت جنوب غربی پوکت را مشاهده خواهید کرد و در سوی دیگر نیز یک منظره شگفت انگیز از خلیج چالونگ وجود دارد. مهم نیست که کدام یک را نگاه کنید، زیرا هر دوی آنها خیره کننده هستند! شما همچنین می توانید یک استراحت کوتاه در مسیر تور داشته باشید و با نوشیدن یک شیک میوه تازه از منظره و آب و هوا لذت ببرید.

چگونه می توانم به آنجا بروم؟مسیر مشابه با آنچه که در بالا توضیح داده شد می باشد.

3. ساحل Laem Ka

تور پوکت

حالا میخواهم یک راز کوچک را برای شما بازگو کنم. ساحل Laem Ka یکی از سواحلی است که به خوبی معرفی نشده است و از خیابان نیز قابل مشاهده نیست. یک استراحتگاه آرام به دور از سواحل توریستی و شلوغ در پوکت می باشد. این منطقه ساحلی نسبتا کوچک است که با چشم اندازهایی فوق العاده از جزیره پوکت به دور از خط ساحلی را ارائه می دهد و مکان مناسبی برای شنا کردن است. در اینجا مسافران  تور پوکت می توانند از فضا، ساحل و اقیانوس بدون تنش ها و شلوغی های مناطق توریستی لذت ببرید. این منطقه آن دسته از جزایر تایلند است که می توانید در یک ساحل زیبا و آرام به استراحت بپردازید.

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

ساحل Laem Ka در نزدیکی Rawai در جنوب پوکت واقع شده است. اگر از Chalong به Rawai رانندگی کنید موزه صدف دریای پوکت را در سمت راست خود خواهید دید. اگر کمی بیشتر به مسیر خود ادامه دهید یک فروشگاه 7-Eleven در سمت چپ خود خواهید دید. بلافاصله بعد از آن باید وارد یک خیابان کوچک در سمت چپ شوید. در این خیابان به مسیر خود ادامه دهید تا به ورودی یک راهنمای امنیتی رسید. این ورودی شاید به گونه ای باشد که فکر کنید که وارد یک ملک خصوصی شده اید. به سادگی می توانید از آن عبور کنید. اکنون باید یک مسیر کوتاه به سمت پایین را طی کنید که دارای شرایط مساعدی نمی باشد. پس از آن به یک فضای پارکینگ می رسید که می توانید اسکوتر خود را در آنجا پارک کنید. حال تنها چند قدم تا ساحل فاصله دارید. به ساحل Laem Ka خوش آمدید. از آن لذت ببرید!

4. Cape Promthep

Cape Promthep یا Laem Promthep به زبان تایلندی، جنوبی ترین نقطه پوکت است. یک منطقه توریستی بسیار معروف که متاسفانه گردشگران زیادی توسط اتوبوس هایی به این منطقه می آیند. با این وجود، چشم اندازهای آن همچنان زیبا است، مخصوصا در غروب خورشید که توصیه می کنم به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.از فضای پارکینگ که رایگان است باید از پله ها بالا بروید. در سمت چپ شما آرامگاهی وجود دارد که در مقابل آن چند فیل و یک فانوس دریایی قرار دارد. شما همچنین می توانید بر روی سکو بروید، اما منظره آن با پایین سکو تفاوت چندانی ندارد. اگر از پله ها در کنار آرامگاه پایین بروید شما می توانید عکس های فوق العاده ای از کوه مون و ساحل نای هارن بگیرید. به ویژه در هنگام غروب خورشید، مناظر آن بسیار زیبا است. اجازه ندهید که حجم بالای توریست ها و گردشگران تور پوکت شما را از دیدن این منطقه منصرف کند، زیرا همه چیز رایگان است.

تور پوکت

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

اگر از Chalong / Rawai یا از Kata / Karon می آیید، علائم راهنمای زیادی را خواهید دید که مسیر را به شما نشان می دهند. از Chalong / Rawai به سمت چپ و از مسیر روبرو پس از ساحل نای هارن به سمت راست حرکت کنید. مسیر بسیار واضح است و من مطمئن هستم که شما آن را پیدا خواهید کرد زیرا جنوبی ترین نقطه پوکت و یک جاذبه توریستی مشهور است. فقط با دنبال کردن علائم راهنما به Promthep Cape یا Laem Promthep به مقصد خود خواهید رسید. اگر از سمت نای هارن قصد رفتن به این منطقه را دارید، یک منطقه به نام Windmill Hill وجود دارد که می توانید در آن توقف کنید.

5. بازار آخر هفته ناکا

بازار آخر هفته ناکا یکی از بزرگترین بازارهای موجود در تعطیلات آخر هفته در پوکت است که هر شنبه و یکشنبه برگزار می شود. غرفه ها از حدود ساعت 4 عصر شروع به کار می کنند و بیشتر آنها تا حدود ساعت 10 تا 11 شب باز می باشند. این بازار اقلام زیادی را عرضه می کند و اگر شما خرید کردن را دوست داشته باشید این مکانی است که از آن لذت خواهید برد. همچنین می توانید یک غرفه بزرگ از انواع مختلف غذا را نیز پیدا کنید. بهتر است چند ساعت برای بازدید از این محل اختصاص دهید.

تور پوکت

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

اگر از سمت چالونگ به این منطقه می آیید، باید خروجی مشابه با مجسمه بزرگ بودا را انتخاب کنید. در حال حاضر شما باید جاده بزرگ چائو فاه تاوان توک (4021) برای مدتی - حدود 15 دقیقه دنبال کنید. در مسیر شما باید از Tesco Lotus و Wat Chalong نیز عبور کنید. در سمت چپ شما در مسیر Thap Garden Phuket را خواهید دید، که یک مرکز باغ بزرگ است. در مقابل آن، باید به سمت راست بپیچید و وارد خیابان Wirat Hong Yok شوید. اکنون بازار آخر هفته Naka در چند متری سمت راست شما قرار دارد. آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارستور پوکتبا خدمات و امکانات بالا را ارئه میدهد. تور پوکت ارزان و تور پوکت لحظه آخری فرصتی مناسب برای بازدید از این جزیره زیبا می‌باشد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 2
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 18 شهريور 1397 | 12:23 | نویسنده : زیما سفر پارس |