همه چيز درباره اجاره خودرو در کيش

يکي از علايق متداول مسافران  تور کيش  اجاره خودرو در اين جزيره است. علت اين امر نيز وجود خودروهاي لوکس، مدل بالا و روز دنيا در جزيره کيش است. حتما مي‌دانيد که جزيره کيش منطقه آزاد تجاري محسوب مي‌شود. به همين دليل هم واردات خودرو (و البته هر محصولي) به اين جزيره شامل تعرفه گمرکي نمي‌شود. در نتيجه قيمت خودروهاي خارجي در جزيره کيش برعکس ساير نقاط کشور پايين بوده؛ و تبديل به يکي از جاذبه‌هاي گردشگري کيش براي گردشگران داخلي شده است.

در واقع براي افرادي که در شهر خودشان به اين خودروهاي لوکس دسترسي ندارند؛ استفاده از اين امکان مي‌تواند بسيار هيجان‌انگيز و جالب باشد. از سويي براي خانواده‌ها و با توجه به تعداد اعضاي خانواده، اجاره خودرو براي رفت و آمد در جزيره ايده خوب و به صرفه‌اي است.

اما اگر قصد داريد در سفر به جزيره کيش و براي رفت و آمد در جزيره، خودرويي را اجاره کنيد؛ پيشنهاد مي‌کنم با ادامه اين مقاله وب‌سايتآژانس مسافرتي و گردشگري زيما سفر پارس، همراه ما باشيد. در اين مقاله موارد مهمي را در زمينه اجاره خودرو در کيش مطرح مي‌کنيم که بهتر از قبل از سفر به جزيره در نظر داشته باشيد.

هزينه‌هاي اجاره خودرو در کيش

به دليل تنوع بالاي خودروها در جزيره کيش، هزينه اجاره خودرو نيز داراي بازه بسيار وسيعي است. به عنوان مثال اجاره يک خودرو در حد و حدود رنو داتسر با پرداخت مبلغي حدود 150 هزار تومان ممکن مي‌شود؛ در حالي که اجاره يک خودروي مازراتي دست کم نياز به 2 و نيم ميليون تومان هزينه دارد. دقت کنيد که هزينه‌هاي گفته شده براي 24 ساعت در نظر گرفته شده است.

اما اين عدد تنها هزينه اجاره خودرو در کيش نيست. بجز اين مبلغ، شما بايد مبلغي را به عنوان تضمين عدم وارد آوردن خسارت به خودرو (البته همه خودروها بيمه هستند و از اين بابت تقريبا نگراني زيادي وجود ندارد.) و جريمه رانندگي، در رهن اجاره دهنده به امانت بگذاريد. توجه کنيد که اين مبلغ معمولا چند روز پس از تحويل خودرو و گرفتن استعلام از راهنمايي و رانندگي کيش، به شما برگردانده مي‌شود. پس اين هزينه را نيز در نظر داشته باشيد. البته اين مبلغ را مي‌توانيد به صورت چک نيز در اختيار اجاره دهنده خودرو بگذاريد.

همچنين فراموش نکنيد که هزينه اجاره خودرو در کيش بر اساس افزايش تعداد روزهاي اجاره کاهش مي‌يابد.

تجربه رانندگي در جزيره کيش

حداکثر سرعت مجاز در معابر جزيره کيش، 80 کيلومتر بر ساعت است. پس اگر تصور مي‌کنيد با خودروي اجاره‌اي مي‌توانيد تجربه سرعت‌هاي بسيار بالا را داشته باشيد و اگر هدف شما از اجاره خودرو چنين کاري است؛ بهتر است همين حالا فکر اين موضوع را از ذهن خود خارج کنيد.

کيش شهري خلوت، آرام و بي سر و صداست. رانندگي در کيش نيز به همين منوال است و رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي به نسبت ساير شهرهاي ايران با شدت بيشتري از سوي پليس راهنمايي و رانندگي کنترل مي‌شود. در نتيجه مي‌توانيد اطمينان داشته باشيد که با انجام اين کار قطعا جريمه خواهيد شد.

همچنين انجام اين کار در جاده‌هاي خلوت‌تر و ساحلي نيز به دلايل مختلف به صلاح نيست. مهم‌ترين دليل اين موضوع هم کيفيت آسفالت جاده‌ها در جزيره کيش است. در واقع به دليل طولاني بودن و شدت تابش مستقيم نور خورشيد، آسفالت جاده‌هاي کيش خيلي زود دچار فرسايش مي‌شوند. در نتيجه جاده‌هاي کيش نيز کم و بيش داراي چاله‌ها و خرابي‌هاي زيادي است. موارد متعددي گزارش موجود است؛ که اين چاله‌ها و ناآشنايي مسافران با معابر کيش، در صورت همراه شدن با چاشني سرعت زياد، منجر به اتفاقات ناگواري شده است. پس بهتر است با رعايت نکات ايمني سفري خوب را براي خود بسازيد.

در نهايت اميدواريم در صورت اجاره خودرو در کيش از رانندگي در اين جزيره لذت ببريد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 5
برچسب ها :

تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 3:03 | نویسنده : زیما سفر پارس |