چه زمانی برای رفتن به تایلند مناسب است

با توجه به نزدیک شدن به نوروز و به طبع تور نوروزی تایلند، لازم است کمی درباره وضعیت عمومی آب و هوای تایلند بدانید.

زمان در سال برای رفتن به تایلند چه زمانی است؟

بهترین زمان برای رفتن به تایلند و برقراری تور تایلند، بین ماه‌های آبان تا بهمن است، زمانی که هوا به طور کلی در سراسر کشور در بهترین شرایط است. در شمال تایلند، بین ماه‌های نوامبر تا اردیبهشت هوا خشک است؛ خرداد تا مهر بارندگی‌های سنگین شروع می‌شود و درجه حرارت بین ماه‌های مهر تا دی سردتر می‌شود. جنوب تایلند از نظر آب‌وهوایی به دو تقسیم می‌شود: مرطوب‌ترین ماه‌ها در ساحل غربی، بین اردیبهشت تا مهر است؛ در حالی که در ساحل شرقی، از شهریور تا آذر باران‌های سنگینی را تجربه می‌کند. در طول بقیه سال، آب و هوا خشک و آفتابی است.

بررسی آب‌وهوا

تایلند در سراسر جهان به خاطر مردم مهمان‌نواز، غذاهای تند و سواحل زیبایش شناخته شده است؛ یک پکیج کامل برای گذراندن تعطیلات. آب و هوا هم بد نیست، زیرا بیشتر بخش‌های کشور آب و هوای معمول گرمسیری دارد که شامل دو فصل است: خشک و مرطوب.
البته مناطق جنوبی از این قاعده مستثننا هستند، درست است که هر دو سمت شمالی و جنوبی شبه جزیره تایلند، آب و هوایی با باران‌های موسمی دارند شهوانی، اما با یکدیگر هماهنگ نیستند. و این یعنی یک سمت این کشور آفتابی است، و سمت دیگر بارانی.
امکان بازدید از تایلند در تمام طول سال ممکن است، اما دسترسی به بعضی از روستاها در ماه‌های پرباران امکان‌پذیر نیست. همچنین در طول زمستان نیز سطح دریا بالا می‌آید و به همین دلیل کنار ساحل رفتن هم چندان ایده‌آل نیست.

شما و مرکز تایلند

در شمال تایلند، فصل خشک و کم‌بارن از ماه آبان تا اردیبهشت/تیر است و در این زمان بارش باران در سراسر منطقه یا بسیار کم است و یا اصلا نمی‌بارد. پس از ماه‌های سردتر زمستان، از اواسط دی ماه درجه حرارت شروع به افزایش می‌کند و بین ماه‌های فروردین و اردیبهشت، به ویژه در مناطق مرکزی، هوا حتی به 40 درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. این درجه حرارت بالا تا فصول بارانی ادامه پیدا می‌کند، اما بارش باران موجب افزایش رطوبت می‌شود.
باران‌های موسمی شمال غربی معمولا بین ماه‌های اریبهشت تا تیر فرا می‌رسند. در ابتدا باران معمولا به صورت بارش‌های کوتاه یک الی دو ساعته طول می‌بارد و راه را برای آسمان‌های گرم و روشن باز می‌کند. با پیشروی فصل بارانی، باران سنگین‌تر و دائمی‌تر می‌شود و در ماه مرداد تا اردیبهشت به اوج خود می‌رسد. در اوایل فصل مرطوب (تیر و مرداد)، درجه حرارت به طور کلی ثابت باقی می‌ماند (متوسط روزانه: 28 تا 34 درجه سانتیگراد)، هرچند در ماه‌های زمستان مهر و آبان به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.
تا ماه آبان بارش باران و آب و هوای داغ و چسبنده به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد و آب و هوای خشک برای شش ماه آینده بازمی گردد. از مهر تا دی، هوا می‌تواند نسبتا خنک باشد، به ویژه در شمال کشور و در ارتفاعات (میانگین روزانه: 17 تا -26 درجه سانتیگراد). در سراسر منطقه در این زمان از سال، به دلیل عدم پوشش‌های ابری و درجه حرارت نسبتا پایین، شب‌ها می‌تواند خنک شود.

خلیج تایلند

ساحل شرقی تایلند دارای سه نوع فصل مشخص است. از آذر تا بهمن، می‌توان انتطار آب و هوا خوبی را داشت و بارش کم و نسیم‌های خنک هم به حفظ درجه حرارت متوسط کمک می‌کند. به دلیل وزش باد، دریا کمی مواج می‌شود و شرایط ایده‌آلی برای علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی ایجاد می‌کند.
از اسفند، دمای هوا شروع به افزایش می‌کند (میانگین روزانه: 29 تا 35 درجه سانتیگراد) و معمولا در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به اوج خود می‌رسد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 6
برچسب ها : تور نوروزی تایلند, تور تایلند, تور لحظه آخری تایلند,

تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 | 15:17 | نویسنده : زیما سفر پارس |