نگاهي به بهترين جشنواره هاي گوانجو

فستيوال‌ها يا جشنواره‌ها يکي از اصلي‌ترين جاذبه‌هاي توريستي هر شهر و کشوري است. اين جشنواره‌ها مي‌توانند اوقات خوشي را براي بازديدکنندگان فراهم کنند؛ و آنها را در زماني کوتاه با فرهنگ، آداب و سنن آن منطقه آشنا نمايند. اين جشنواره‌ها معمولا داراي تاريخچه‌اي طولاني هستند؛ و هرکدام ويژگي‌هاي خاص خود را دارند. اگر مسافر تور گوانجو در کشور چين هستيد؛ بهتر است بدانيد که سالانه فستيوال‌هاي بسياري در اين منطقه از کشور چين فعال مي‌شوند که همگي ارزش تماشا دارند. در اين نوشته وب‌سايتآژانس مسافرتي و گردشگري زيما سفر پارسمي‌خواهيم شما را با 3 نمونه از بهترين جشنواره هاي گوانجو آشنا کنيم.

 

 

 

جشن پرواز بادبادک‌ها

جشن پرواز بادبادک ها را بايد در زمره محبوب‌ترين جشنواره هاي گوانجو دانست. جشنواره‌اي با حضور هزاران نفر توريست از کشورهاي مختلف دنيا، از قاره آمريکا و اروپا گرفته تا کشورهاي آسيايي، که رنگ و بويي بين‌المللي به اين جشنواره مي‌دهد. جالب است بدانيد جشنواره پرواز بادبادک‌ها به شکل امروزي‌اش عمر زيادي ندارد؛ و تقريبا از سال 1992 ميلادي بود که به شکل رسمي و هرساله برگزار شد. اما بادبادک بازي در منطقه برگزاري اين جشن، تاريخي بيش از 1000 سال دارد. در واقع با توجه به ويژگي‌هاي آب و هوايي اين منطقه و مساعد بودن آن براي به پرواز درآوردن بادبادک‌ها، بيش از هزار سال است که عشاق اين بازي، در اين مکان براي انجام اين کار جمع مي‌شوند.

بازديد از اين جشنواره و تماشاي بادبادک‌هاي کوچک و بزرگ، با طول و عرض‌هاي مختلف، مي‌تواند بسيار جذاب باشد. ديدن بادبادک‌هاي با بيش از 10 کيلو وزن و طولي بيش از 10 متر در اين فستيوال اصلا عجيب نيست. بادبادک‌هاي که به اشکال مختلف طراحي شده‌اند. از عقاب و ببر و اژدها گرفته، تا هزارپا و... منظره‌اي جذاب و تماشايي را پيش روي شما مي‌گشايند.

 

 

 

جشن نيمه پاييز

نيمه پاييز را بايد بهترين فصل سفر به  تور گوانجو  دانست. فصلي که در آن آفتاب طلايي بر سرزمين گوانجو مي‌تابد؛ و دماي مطبوع منطقه، شرايط محيطي را براي لذت بردن از انواع تفريحات آماده مي‌کند. اين زمان مصادف است با جشن نيمه پاييز در چين، که به عنوان يکي از مهم‌ترين جشنواره هاي گوانجو نيز شناخته مي‌شود. اين جشن رسوم خاصي دارد؛ اما به طور کلي بايد آن را جشني خانوادگي دانست که در آن اعضاي خانواده دور هم جمع مي‌شوند و از در کنار هم بودن و انجام تفريحات مختلف لذت مي‌برند. برگزاري اين جشن با رفتن زير نور ماه، تماشاي ماه، خوردن کيک مخصوص اين جشن، گشت‌زني با کشتي کروز روي آب‌هاي رودخانه مرواريد، خوردن غذاهاي محلي و سنتي، بخصوص حلزون رودخانه، دعا در برابر ماه و... از جمله مراسم‌هايي است که در اين جشن انجام مي‌شود.

جشن پاييزه گوانجو در واقع يک جشن عمومي و متنوع است (چيزي مانند نوروز) که در آن فرصت خوبي براي بهره بردن يک‌باره از انواع تفريحات و سرگرمي‌هاي موجود در منطقه فراهم مي‌شود.

 

جشن نيلوفر آبي

گوانجو شهري با تعداد زيادي درياچه، رودخانه، آب‌راه و... است. يکي از ويژگي‌هاي زيستي اين مکان‌هاي آبي روييدن نيلوفرهاي آبي است. همين موضوع ساده دست‌مايه برگزاري جشني به نام جشن نيلوفر آبي شده است. جشني که سالانه نزديک به 300 هزار نفر را از سراسر کشور چين و جهان، به اين منطقه مي‌کشاند؛ تا تماشاگر شکوفه دادن نيلوفرهاي آبي باشند. البته جشن نيلوفر آبي به طور متمرکز در پارک لوتوس بلوسوم هيل برگزار مي‌شود. مکاني که 280 گونه مختلف نيلوفر در کنار هم جمع‌آوري شده است و تماشاي ده‌ها هزار شکوفه تازه متولد شده از اين گل‌ها، منظره‌اي بديع و تماشايي را ايجاد مي‌کند.

در نهايت توجه کنيد که در اين نوشته تنها به ويژگي اختصاصي هر جشن پرداخته‌ايم. طبيعتا همه جشنواره‌هاي گوانجو داراي حواشي و امکانات رفاهي متعددي مانند مراکز خريد، رستوران‌ها، موسيقي زنده و... هستند؛ تا بتوانند يک روز لذت‌بخش و سرگرم‌کننده را درتور گوانجوبراي شما فراهم کنند.

زيما سفر پارس مجري  تور چين   ،  تور گوانجو ارزان  و  تور گوانجو لحظه آخري با کيفيت مناسب و مطلوب مي باشد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 2
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 20 آبان 1397 | 16:05 | نویسنده : زیما سفر پارس |