بهترین زمان برای بازدید از گوانجو چه زمانی از سال است

بهترین زمان برای بازدید از گوانجو

یکی از مهمترین عواملی که در برقراری سفر و تور گوانجو  تاثیر دارد، قطعا شرایط آب و هوایی آن است. در این مقاله با آب و هوای گوانجو آشنا شوید و فصل سفر خود را تعیین کنید.

گوانجو، به عنوان مرکز و بزرگ ترین شهر استان گوانگ دونگ، به طور ویژه در زمینه تجارت، گردشگری، غذاها، امور مالی و املاک شناخته شده است. این شهر همیشه در هر فصلی از سال شلوغ و پرجمعیت است. آب و هوای این شهر معمولا نیمه گرمسیری و درجه حرارت سالانه نیز متعادل است. بیشترین میزان بارش باران در ماه های اردیبهشت و خرداد است. بهترین زمان برای رفتن به گوانجو، پاییز (اواخر اکتبر تا اواسط آذر) است که هوا مرطوب و معتدل است.

دما و میزان بارش

دمای متوسط سالانه در گوانجو 22 درجه سانتیگراد (72 درجه فارنهایت) است. پایین ترین دما در دی ماه و به طور متوسط 10 درجه سانتیگراد (54 درجه فارنهایت) و بالاترین دمای ثبت شده در ماه تیر و 39 درجه سانتی گراد (102 درجه فارنهایت) است. بارندگی سالانه 1736 میلی متر (68 اینچ) است. اسفند تا اوایل شهریور، هنگامی است که بیشترین میزان بارندگی را دارد، و در این مدت تعداد توفان های دریایی نیز افزایش پیدا می کند.

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای بازدید از گوانجو، پاییز و زمستان، از مهر تا فروردین است، زیرا در این زمان دما کاهش پیدا کرده و بارش باران نیز کم می شود. همچنین در دی ماه، بر خلاف شهرهای شمالی چین، گوانجو تبدیل به دنیایی از گل می شود و بازارهای گل را در همه جای شهر می توان مشاهده کرد. پیشنهاد می کنیم در فصل تابستان به گوانجو نروید، زیرا هوا بسیار گرم و مرطوب می شود.

کیفیت هوا

با افزایش تراکم ترافیک با اتومبیل ها بطور سرانه نسبت به اکثر شهرهای چین و همچنین وجود  کارخانه های فعال گوانگ دونگ، آلودگی هوای این شهر نیز روبه افزایش است. اما کیفیت هوا هنوز بهتر از پکن است. برای فرار از آلودگی، سعی کنید در اوج آلودگی بیرون نروید. می توانید بعد از ظهرها و صبحها که هوا کمتر آلوده است با مترو سفر کنید. در روزهای گرم تابستان مترو نسبت به اتوبوس ارجحیت دارد.

سفر به گوانجو در بهار

بهارهای گوانجو مرطوب است. میزان بارندگی در این فصل بسیار زیاد است و در ماه خرداد به اوج خود می رسد. شرجی بودن هوا در این دوره می تواند خارج از تحمل شما باشد به خصوص اگر به این نوع آب وهوا عادت نداشته باشید. اما بهار گوناجو بسیار زیبا و پر از گل های رنگارنگ می شود. در این فصل می توانید از باغ گیاهان جنوب چین و پارک یوشو (Yuexiu) دیدن کنید. همچنین یادتان باشد که فقط لباس های نازک و خنک بردارید.

ما  تور گوانجو  در نوروز را پیشنهاد می کنیم.

گوانجو در تابستان

تابستان های گوانجو معمولا طولانی است و حدودا پنج ماه (از اواخر اردیبهشت تا اواخر شهریور) طول می کشد. گرم ترین ماه ها در این فصل تیر، مرداد و شهریور با دمای حدود ۲۵ الی ۳۶ درجه سانتیگراد است. در تابستان نیز امکان توفان های دریایی و تندبادهای شبانه ی گاه به گاه وجود دارد؛ بنابراین بهتر است چتر همراه خود داشته باشید.

در فصل تابستان گوانجو، لباس های تابستانی بپوشید و کلاه، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب نیز فراموش نکنید. علاوه بر نوشیدن آب فراوان، از چای های گیاهی بومی نیز استفاده کنید که در میان مردم بومی بسیار پرطرفدار هستند.

گوانجو در پاییز

پاییز بدون شک بهترین فصل گوانجو است، اما فقط از اواخر مهر تا اواسط آذر ادامه دارد. در این فصل آب وهوا خنک و معتدل و آسمان نیز صاف و آفتابی است. در زمستان می توانید در یک روز آفتابی دلپذیر به خرید بروید. فقط مشکل اینجاست که در این فصل تعداد توریست ها نیز سر به فلک می کشد، به ویژه در تعطیلات روز ملی (دهم تا هفدهم مهر). یک سوئیشرت یا کت نازک برای شب ها و یک لباس آستین بلند نیز برای روز مناسب است. در این فصل به دلیل گرمای هوا، رنگ برگ درخت ها تغییر نمی کند.

سفر به گوانجو در زمستان

زمستان (آذر تا اسفند) کمی سردتر است و بهتر لباس های گرم تری همراه خود داشته باشید. گرچه هوا رو به خنکی می رود، اما تابش آفتاب هنوز هم به قوت خودش باقیست، بنابراین انتظار آفتاب سوختگی را داشته باشید. زمستان در گوانجو کمی با مناطق شمالی چین متفاوت است؛ درواقع این شهر در این فصل به دریایی از گل تبدیل می شود و بهترین زمان برای گل دوستان است تا از این شهر دیدن کنند.

به صفحه  تور گوانجو  بیایید و از تور های ما دیدن فرمایید. زیما سفر همراه شماست.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 22
برچسب ها : نور گوانجو , تور نوروزی گوانجو , تور لحظه آخری گوانجو,

تاريخ : پنجشنبه 26 بهمن 1396 | 13:18 | نویسنده : زیما سفر پارس |