فرصت های گردشگری آنتالیا - قسمت اول

در آنتالیا چه تفریح یا فرصت های گردشگری داریم؟

به سراغ آن ها می رویم و با تعدادی از این فرصت های گردشگری  تور آنتالیا  ترکیه آشنا می شویم.

همراه زیما سفر پارس باشید و طی دو مقاله کاربردی،  تور آنتالیا   را بهتر بشناسید.

Kaleici

Kaleiçi مرکز تاریخی آنتالیا در ترکیه است. تا قبل از دوران مدرن، تقریبا تمام شهر در داخل دیوارهای آن محدود شده بود. این سازه ها توسط رومیان، بیزانس، سلجوقی، عثمانی و دوران جمهوری خواهی مدرن ترکیه ساخته شده است. منطقه Kaleiçi در بخش مرکزی شهر در امتداد ساحل دریای مدیترانه واقع در بندرگاه قایق که به دوران رومی برمی گردد، واقع شده است.

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا در سال 1922 توسط یک معلم به نام سلیمان فریک ERTEN تأسیس شد. پس از مسجد علا الدین، Yivli Minare در شهر قدیمی به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت و ساختمان موزه در سال 1972 به محل فعلی خود منتقل شد. امروزه با 13 گالری نمایشگاه، مساحت 30 هزار متر مربع را پوشش می دهد: بخش کودکان، گالری های پیش از تاریخ، سفالگری، مجسمه های خدایان، موزاییک ها، آیکون ها، مجسمه های تئاتر Perge، سکه ها و جواهرات، مجموعه های قوم شناسی از طریق کاوشهای منطقه ای انجام شده توسط موزه ها و دانشگاه ها، کشف شده است. این موزه همچنین دارای باغ و فضای باز است. در نمایشگاه، هزار سال آثار تاریخی و گاهی اوقات مطالب آموزنده در خصوص آنتالیا از اولین انسان تا به امروز، قابل مشاهده است.

Termessos

در حدود 34 کیلومتری شمال غربی آنتالیا، Termessos و پارک ملی Gülikük Dagi قرار دارند. شهر Psidian باستانی در دامنه کوه ساخته شده و در کنار جنگل های کاج و انبوه گیاهان نادر قرار دارد. این یکی از بهترین مکانهای تاریخی ترکیه است و به دلیل موقعیت منحصر به فردش، یک مکان آرامش بخش به حساب می آید.

آبشارهای Duden

آبشارهای Duden در واقع دو جاذبه طبیعی جداگانه در شهر آنتالیا هستند. آبشارهای بالا و پایین .. آبشار Duden پایینی یک آبشار چشمگیر است که زمانی که رود Duden از صخره های شهر آنتالیا به سمت دریا عبور می کند ایجاد می شود. شما می توانید قطره های آب جاریی در آبشار های Duden را که به دریای مدیترانه منتهی می شوند، مشاهده کنید، در آن شنا کنید و از جاذبه های شهر، کوه ها و جنگل های ساحل آنتالیا لذت ببرید. عکس های جذاب بگیرید و با دوستان و خانواده در یک سفر شخصی روزانه با قایق به اشتراک گذارید. آبشارهای Duden بالایی مجموعه ای از آبشارهای کوچک در یک پارک شهری آرام است. هنگام بازدید از آبشار بالایی در پارک، پایین آمدن از یک پله مارپیچی که به غار پشت آبشارها میرسد، را فراموش نکنید. این تجربه یک تصویر شگفت آور را از طریق سقوط یک پرده آب ایجاد میکند.

شهر باستانی perge

شهر تاریخی perge، در 18 کیلومتری شرق ترکیه، دارای بقایای وسیعی از مکانی است که پیشترها مرفه ترین شهردنیای باستانی بوده است. بعد از عبور از قوس دروازه ی رومی و ورود به یک آمفی تئاتر، دروازه ی هلنیست و بقایای تزئین شده دیوار شهر را خواهید دید و پس از آن وارد شهر تاریخی میشوید.

ساحل کاپوتاس

این ساحل در فاصله 20 کیلومتری Kaş و 7 کیلومتری Kalkan قرار دارد، جایی که یک دره بسیار باریک توسط صخره های شیب دار و جنگل هایی که به ساحل دریا منتهی میشود در خلیج کوچکی با نام مشابه ساحل (Kaputaş) قرار گرفته است. ساحل در میان توریستهای منطقه به دلیل محیط طبیعی و مناظری که از ارتفاعات جاده ی D400 که از بین Kaş وKalkan عبور میکند، محبوب است.

بندرگاه / آنتالیا مارینا

از Kaleici می توانید به سمت آنتالیا مارینا از مسیر پلکان سنگی شیب دار راهی شوید. با خود کفش های محکم بیاورید که تا حد ممکن سر نخورید. به امتحانش می ارزد، زیرا مارینا یک مکان دوست داشتنی هلال مانند است که در آن قایق های ماهیگیری هوشمند را می توانید ببینید. ماهیگیرانی که آخرین صید خود را به فروش می رسانند را ملاقات کنید و با صاحبان قایق ها صحبت کنید. چند کافه کوچک در این مکان، قهوه یا چای ارائه می دهند.

دروازه هادریان

یک مکان تاریخی که نباید فراموش شود. درست در کنار بلوار آتاتورک، سه معماری تاثیر گذار دروازه ، که در سال 130 برای جشن تجلیل از امپراتور هادریان، احاطه شده است را خواهید دید. افسانه این است که در زمان های قدیم، ملکه شبا از طریق قوس میانی به Aspensos میرسد و یک شب شاد را با پادشاه Salomon سپری میکند. به استثنای ستونها، قوس از سنگ مرمر سفید ساخته شده است و به طور حیرت آوری تزئین شده است.

منتظر مقاله قسمت دوم باشید و با بهرین مکان های آنتالیا آشنا شوید.

همراه ما باشید در تور آنتالیا  تا با خدمات، تخفیف ها، تور نوروزی و تور لحظه آخری زیما سفر پارس بیشتر آشنا شوید.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 25
برچسب ها : تور آنتالیا,

تاريخ : پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 12:11 | نویسنده : زیما سفر پارس |