سفر با وسایل نقلیه‌ی عمومی در چین

چطور با وسایل نقلیه‌ی عمومی در چین و تور این کشور سفر کنید

حمل و نقل یکی از نگرانی های اصلی برای مردمی است که به چین (تور چین) سفر می کنند. چه می خواهید در چین زندگی و کار کنید و یا مسافر تور چین  هستید و می خواهید از جاذبه های متعدد آن دیدن کنید و در مورد فرهنگ پرطلاوت چینی یاد بگیرید، شاید بخواهید بدانید در چین چطور باید رفت وآمد کنید. اما علی ٰرغم اینکه این کشور بسیار پهناور است، تردد در آن به دلیل اینکه سیستم حمل و نقل عمومی اش در سال های اخیر شاهد رشد قابل ملاحظه ای کرده، دیگر جای نگرانی ندارد. سیستم حمل و نقل عمومی چین به خوبی به هم متصل و استفاده از آن آسان است. این کشور، سیستم جامعی شامل فرودگاه ها، متروها، بزرگراه ها و خطوط راه آهن سریع السیر دارد که همه آن تردد در چین را آسان و راحت کرده است. در زیر برخی از انواع وسایل نقلیه در چین و مزایا و معایب هر کدام را توضیح می دهیم تا بتوانید بهتر برای تردد تصمیم بگیرید.

هواپیما در چین

از آنجایی که این کشور یسیار بزرگ است، پرواز با هواپیما راحت ترین راه سفر در چین به شمار می آید. گرچه سفرهای هوایی ممکن است گزینه ی گران قیمتی باشد، مخصوصا برای گردشگران با بودجه محدود، اما به دلیل کاهش زمان سفر و توانایی جابه جایی در یک منطقه ی وسیع، همچنان بهترین گزینه برای سفر در چین است.

در سرتاسر چین بیش از ۱۸۰ فرودگاه تجاری وجود دارد. برخی از خطوط هوایی بزرگ چین که پروازهای داخلی به شهرهای مختلف در سرتاسر چین ارائه می دهند عبارتند از Air China، Airlines China Southern Airlines و Airlines China Eastern. از دیگر خطوی داخلی می توان خطوط هوایی Xiamen، خطوط هوایی Dragonair و هواپیمایی شانگهای را نام برد.

مزایای سفر با هواپیما:

کاهش قابل توجه زمان سفر

سریع ترین راه سفر در سرتاسر کشور، به ویژه برای مسافت های بسیار طولانی

ایمنی بیشتری وسایل نقلیه ی هوائی نسبت به سایر انواع وسایل نقلیه مانند اتوبوس

معایب سفر با هواپیما:

هزینه بر بودن و مقرون به صرفه نبودن برای مسافرانی که بودجه سفرشان محدود است

تحت تاثیر و آسیب پذیر بودن سفرهای هوایی نسبت به تغییرات آب و هوایی و آلودگی هوا و بنابراین تاخیر و لغو پروازها (که در چین بسیار اتفاق می افتد)!

قطارهای سریع السیر

قطارهای سریع السیر، بخش جدایی ناپذیر حمل و نقل عمومی چین است. این سیستم نقلیه هم برای ساکنین و هم برای مسافرین طراحی شده است، تا در مسیرهای دور و دراز کشور راحت تر سفر کنند.

گرچه کشورهای دیگر هم قطارهای سریع السیر دارند، اما قطار سریع السیر چین برای اندازه و قیمت ارزان بلیط هایش متمایز است. قطار سریع السیر به تمام شهرهای بزرگ کشور می رود و از این رو یکی از بهترین گزینه ها برای مسافرانی است که می خواهند در حداقل زمان از یک شهر به شهر دیگر سفر کنند.

در حال حاضر چین سریع ترین قطار سریع السیر با سرعت متوسط تا ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. با این سرعت می توان مسافت ۸۰۰ کیلومتری شانگهای تا پکن را در کمتر از ۵ ساعت طی کرد. صندلی های داخل قطار سریع السیر به طور عمده به بیزینس، کلاس یک و دو طبقه بندی می شوند. در هر شهر برای قطارهای سریع السیر یک ایستگاه وجود دارد.

مزایای سفر با قطار سریع السیر

راحتی (گاهی اوقات حتی راحت تر از هواپیما)

کاهش زمان سفر

کاهش هزینه ی سفر نسبت به هواپیما

داشتن فضای زیادی، سواری راحت و لذت بردن از تماشای مناظر

معایب سفر با قطار سریع السیر

امکان سفر به قسمت هایی از کشور که به شبکه راه آهن سریع السیر متصل نیستند وجود ندارد

هرچند حوادث مربوط به قطار به ندرت اتفاق می افتند، اما خیلی ها جان خود را در تصادفات قطارهای سریع السیر از دست داده اند.

هواپیما برای سفرهای طولانی مدت مانند شانگهای به چونگکینگ یا بین پکن و گوانژو راحت تر است.

در برخی از ایستگاه ها (به خصوص بیشتر مناطق روستایی)، اگر چینی بلد نباشید، پیدا کردن مسیر و خرید بلیط می توان سخت باشد.

با تشکر از حمایت های شما همراهان زیما سفر پارس، قسمت اول مقاله حمل و نقل در چین به پایان رسید و در مقاله بعدی بیشتر با این سفر ها در تور چین آشنا می شویم.

به صفحه " تور چین" بیایید و از این تور ها دیدن فرمایید.

زیما سفر پارس ارائه کننده تور چین  ، تور ارزان چین و تور لحظه آخری چین می باشد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 5
برچسب ها : تور چین , تور لحظه آخری چین , تور ارزان چین,

تاريخ : سه شنبه 21 فروردين 1397 | 18:29 | نویسنده : زیما سفر پارس |