راهنمای حمل و نقل در تایلند - قسمت دوم

راهنمای حمل و نقل در کشور تایلند و تور تایلند - قسمت دوم

سراغ مقاله دوم از راهنمای حمل و نقل در  تور تایلند می رویم. رزرو قطار در  تایلند، حرکت با کشتی ها، قایق های دراز دم و تاکسی ها در  تایلند با جذابیت زیادی همراه هستند و شما را به بهترین شکل به مقصد می رسانند.

چگونه یک قطار تایلندی را رزرو کنید

بهتر است حداقل یک روز قبل از سفر رزرو خود را انجام دهید، همچنین برای قطارهای دارای تختخواب هر چه سریعتر این کار را انجام دهید. در فصل پرفروش، بیشتر صندلی ها به طور کامل از قبل رزرو می شوند. شما می توانید جدول زمانی را چک کنید و از طریق آژانس در هر ایستگاه قطار یا به صورت آنلاین رزرو خود را انجام دهید:

  • بلیط قطار تایلند: thailandtrainticket
  • راه آهن تایلند: thairailways

تاکسی های مشترک، مینی بوس ها و وانت های مسافربری

به طور خاص در جنوب  تایلند، تاکسی های مشترک و مینی بوس ها یک راه آسان برای سفر بین شهرها هستند. بعضی از آنها  از جدول زمانی پیروی می کنند، اما بیشتر آنها منتظر می مانند تا پر شوند.

وانت های مسافربری تایلند یک ایده خلاقانه از استفاده از کامیونت ها یا وانت ها با دو نیمکت در پشت آنها برای حمل مسافر می باشد. در شهرها، اکثر آنها از بازار مسیر خود را آغاز می کنند، یا می توانید یکی از آنها را در مسیر حرکت سوار شوید و هرجایی که دوست دارید پیاده شوید.

کشتی ها در تور تایلند

در ماه های پربازدید تایلند، کشتی های خصوصی به طور منظم به جزایر مهم مانند Ko Phi Phi و Koh Samui سفر می کنند. در فصل ماه می تا اکتبر کمتر آنها را خواهید دید، چرا که برخی از خدمات آنها به طور کامل لغو می شود. به عنوان یک قاعده کلی، کشتی هر چه سریع تر باشد، گران تر خواهد بود. شما می توانید از قبل رزرو کنید، اما صندلی ها معمولا بر اساس قاعده هر کسی زودتر برسد در اولویت خواهد بود تخصیص می یابند، پس عجله کنید. 

بسیاری از شرکت های خصوصی در جزایر تایلند مستقر هستند. اکثر آنها وب سایت هایی دارند که می توانید برنامه ها و راهنماهای آنها را بررسی کنید. شما همچنین می توانید از طریق آژانس ها رزرو خود را انجام دهید:

  • کشتی تایلند: thaiferry
  • کشتی پوکت: phuketferry
  • Catamaran با سرعت بالا- Lomprayah : lomprayah
  • یک کشتی: directferries

قایق های درازدم

شما این قایق های چوبی دراز و موتوری را که در آبراهه ها در شهرها و یا در سواحل جزایر جنوبی پیدا خواهید کرد.

خدمات عمومی در امتداد رودخانه چائو فرایا در بانکوک ارائه می شود، یا شما می توانید یک قایق را کلا رزرو کنید. اکثر آنها فضایی برای 6-20 مسافر دارند و این امکان وجود دارد مقدار زیادی اثاثیه و یا اقلام بزرگ را به همراه داشته باشید - وقتی که من سال گذشته در اطراف Ayuthhaya دوچرخه سواری می کردم، دوچرخه را درون یک قایق بارگیری کردم و از رودخانه عبور دادم.

به غیر از سفرهای کوتاه و گذرگاه های رودخانه، قایق های درازدم، یک گزینه محبوب برای تور و گشت و گذار هستند - بانکوک و کرابی برای تورهای قایقرانی خود شناخته شده اند.

تاکسی ها و رانندگان خصوصی در تور تایلند

تاکسی های متریک در بانکوک در دسترس هستند، اما در چیانگ مای خیلی رایج نیستند - همیشه به یاد داشته باشید قبل از استفاده از تاکسی بدون اندازه گیری شونده، بر سر قیمت به توافق برسید. تاکسی های مجاز در بانکوک، صورتی یا به رنگ روشن هستند و نشانه "تاکسی" روی سقف آنها قرار گرفته است. به غیر از این موارد، سایر تاکسی ها از متراژ استفاده نمی کنند مگر اینکه اصرار داشته باشید.

تاکسی ها را می توان در کنار جاده ها به همان شیوه در انگلستان پیدا کرد. یکی دیگر از گزینه ها این است که یکی تاکسی را از طریق شرکت تفریحی یا هتل خود رزرو کنید. در بانکوک، Uber و سایر خدمات تاکسی مبتنی بر برنامه نیز در دسترس هستند:

  • Uber: uber
  • GrabTaxi: grabtaxi
  • تمام تاکسی های تایلندی: allthaitaxi
  • قبل از رزرو یک ماشین، راننده خصوصی و یک راهنمای انگلیسی زبان می تواند گزینه خوبی برای سفرهای طولانی و یا سفرهای تفریحی شما باشد. من هنگامی که در سپتامبر گذشته در بانکوک بودم -. من می خواستم برای بازدید از چند مکان به استان کانچانابوری بروم اما فقط یک روز وقت داشتم. با استخدام یک راننده و راهنمای از قبل رزرو شده از طریق شرکت تفریحی من، توانستم از موزه جنگ JEATH، گورستان جنگ دون راک، پل عبوری از رودخانه کووی و گذرگاه آتش دوزخ، همگی در یک روز دیدن کنم

با تشکر از حمایت ای همیشگی شما همراهان زیما سفر پارس، امیدواریم اطلاعات مناسبی برای تور تایلند به شما رسانده باشیم.

زیما سفر پارس همراه شما در  تور تایلند  ،  تور ارزان تایلند  و تور لحظه آخری تایلند همراه شماست و با مشاوره مناسب به شما سفر خاطره انگیزی می سازد. 

به قصد سفر تفریحی و کاری زیما سفر پارس با تور تایلند  همراه شماست. از صفحه  تور تایلند  دیدن فرمایید.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 10
برچسب ها : تور تایلند , تور لحظه آخری تایلند , تور تایلند ارزان,

تاريخ : سه شنبه 25 ارديبهشت 1397 | 13:05 | نویسنده : زیما سفر پارس |