گردشگری و جاذبه های توریستی در مشهد - قسمت دوم

گردشگری و جاذبه های توریستی در تور مشهد - قسمت دوم

سراغ بخش دوم جاذبه های گردشگری تور مشهد  مقدس می رویم و با این شهر بیشتر آشنا می شویم.

کوه سنگی مشهد

کوه سنگی یکی از قدیمی ترین و به یاد ماندنی ترین اماکن در مشهد است. این مکان در رتبه سومین مکان محبوب بازدید شده توسط گردشگران پس از حرم مقدس امام رضا و آرامگاه فردوسی قرار گرفته است. یک دریاچه مصنوعی و یک جزیره برای پرندگان تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب کرده است. این پارک اخیرا توسعه و گسترش یافته است. این بزرگترین مرکز تفریحی در مشهد پس از پارک ملت است.

طرقبه

طرقبه که اکنون یکی از شهرهای مشهد محسوب می شود، یک منطقه روستایی باستانی در توس بوده که در میان یک دره زیبا واقع شده است. شاندیز و کانگ به عنوان یکی از مکان های گردشگری اصلی در استان خراسان شناخته می شوند. رستوران های لوکس و شیک غذاهای مختلفی را در این مکان سرو می کنند. باغ پونه اخیرا در طرقبه تاسیس شده است که بسیار زیبا و چشم نواز است.

شاندیز تور مشهد

شهر شاندیز در دامنه های شمالی ارتفاعات بینالود واقع شده است. این شهر دارای آب و هوای معتدل، باغ های وسیع و جاذبه های طبیعی در  مشهد  است. نماد شاندیز یک درخت کاهو 2700 ساله است. گیلاس محصول اصلی باغ شهر است. غذای مشهور شاندیز شیشلیک است که بسیار خوشمزه می باشد. مراکز تفریحی این مکان شامل موارد زیر است: پارک جنگلی، مجتمع گردشگری گلستان، مجموعه رستوران های پدیده شاندیز، پیست اسکی ابرده، تفریحگاه موتور سیکلت، باغ ها و مناظر زیبا.

گنبد خشتی (گنبد آجری)

این گنبد شامل قبر امام زاده محمد که به کنیه موسی بن جعفر برمیگردد. این گنبد با کتیبه های قرآنی واقعه و مالک تزئین شده است. معماری گنبد شامل ناحیه ورودی، حیاط چهارگوش و تخت سلطنت است. این گنبد به دستور شاه عباس در دوران صفویه ساخته شده است.

گنبد سبز

این ساختمان بقعه شیخ محمد مومن استرآبادی عارف است که در سال 90 هجری فوت کرده است. با توجه به رنگ فیروزه ای گنبد به عنوان گنبد سبز نیز شناخته می شود. مکان فعلی گنبد یک باغ بوده است که این گنبد در مرکز آن ساخته شده است. با توجه به تحقیقات، شیخ مومن مالک اصلی این مکان بوده که در زمان حیات خود آن را وقف کرده است. شیخ مومن یک محقق بزرگ شیعه محسوب می شود که کتاب "وسائل الشیعه" را نوشته است.

آرامگاه شیخ طبرسی مشهد

در بخش شمالی صحن انقلاب و در شرق باغ رضوان از حرم امام رضا، گنبد کاشی کاری شده ای واقع شده است. این مقبره متعلق به فضل بن حسن طبرسی- روحانی شیعه مومن بزرگ و نویسنده تفسیر مجمع البیان و جوامع الجامع است. این ساختمان تاریخی متعلق به اوایل قرن پنجم است. این آرامگاه همچنین به عنوان مفصل الرضا شناخته می شود. امام رضا (ع) در روایات ذکر کرده است که تشریفات غسل مقدس در این محل پس از شهادتش رخ داده است.

پارک جنگلی وکیل آباد

وکیل آباد، یکی از مکان های تفریحی باستانی در مشهد، در بلوار وکیل آباد واقع شده است. این پارک شامل تعداد زیادی از درختان مانند کاج، سرو و درخت چنار است و در میان یک دره زیبا واقع شده است. رودخانه ها و استخرهایی که از آبشارهای وکیل آباد سرچشمه می گیرد، از این محل نیز عبور می کند. در این پارک یک باغ وحش وجود دارد که انواع پستانداران، پرندگان و خزندگان در آنجا نگهداری می شوند.

موزه آستان قدس رضوی در تور مشهد

این موزه در سال 1945 در حیاط بیروت حرم امام رضا (ع) ساخته شده است. ساخت این موزه به مدت 40 سال به طول انجامید. پس از تاسیس جمهوری اسلامی، موزه توسعه و گسترش یافته است. برخی از موزه های شناخته شده نیز به طور جداگانه در ساختمان های مختلف قرار گرفته است و در  تور مشهد  از آن ها بازدید به عمل می آید.

موزه قرآن و اشیاء با ارزش

موزه تخصصی فرش

موزه تاریخ مشهد

موزه سکه و مدال

موزه تمبر و اسکناس

موزه سفال و شیشه

موزه ی ارتش

موزه ابزار نجوم و ساعت

موزه حلزون و ماهی قزل آلا

موزه هنرهای زیبا

قصر خورشید تور مشهد

قصر خورشید به سفارش نادر شاه افشار برای ذخیره جواهرات و غنائم در شهر کلات در 1151 هجری قمری ساخته شد. ساخت و ساز ساختمان در دوران حکومت نادرشاه و حتی تا سال های آخر عمر وی در 1160 هجری قمری ادامه یافت. کتیبه زیبا به کار رفته از سوره النباء قرآن در طراحی این کاخ در کنار نقاشی ها و کارهای زینتی مانند گچ کاری ها نیز بیانگر این موضوع است. تصاویر پادشاهان، شاهان و شاهزادگان سلسله افشاری را می توان در رنگ های خیره کننده دید.

 با تشکر فراوان از حمایت های همیشگی شما. تور مشهد  را با زیما سفر پارس تجربه کنید

زیما سفر پارس مجری  تور مشهد  ،  تور ارزان مشهد  و  تور لحظه آخری مشهد  آماده ارائه خدمات مسافرتی و هتل های مناسب با مشاوره رایگان حتی در روز های تعطیلامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 21
برچسب ها : تور مشهد ، تور ارزان مشهد ، تور لحظه آخری مشهد,

تاريخ : شنبه 19 خرداد 1397 | 16:40 | نویسنده : زیما سفر پارس |