تور پوکت

 

پوکت بزرگترین مقصد گردشگری در تایلند است. اینجا جایی است که در آن شما می توانید تمام خوبی ها و بدی های گردشگری در تایلند را ببینید . از سواحل بیش از حد توسعه یافته و گردشگری جنسی تا روستاهای کوچک که بدون گردشگر می باشند.

شما درتور پوکتمی توانید جاذبه های گردشگری بسیار جذابی را در این جزیره بیابید و اگر از ساحل پاتونگ فاصله بگیرید کمتر درگیر شلوغی های ساحل خواهید شد.

پوکت گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و اگر واقعا می خواهید از منطقه لذت ببرید، از نقاط اصلی خارج شوید.

5 مورد از کارها و اماکنی که باید در تور پوکت انجام دهید و ببینید

1. در ساحل استراحت کنید

پوکت دارای سواحل زیادی است. اگر از ساحل پاتونگ بیرون بیایید، می توانید از شلوغی های بیش از حد، قیمت های گران و جمعیت زیاد اجتناب کنید و زیبایی های بیشتری را از پوکت ببینید. برای بازدید از سواحل زیبا به کاوش سواحل مای خائو، سورین، آزادی و نایتون بروید!

2. از معابد دیدن کنید

اکثر جمعیت پوکت را تایلندی های بودایی تشکیل داده اند و حدود 40 معبد بودایی در سراسر جزیره واقع شده است. بودای بزرگ پوکت، یکی از مهم ترین مناطق در جزیره است که گردشگرانتور پوکتاز آن بازدید می کنند.

وات سوان خیری خت؛ تنها معبد در ساحل کارون است که در عین کوچک بودن جذاب می باشد. وات چالونگ نیز بیش از یک قرن است که از بازدید کنندگان استقبال کرده است.

3. به سفر کروز در خلیج Phang Nge بروید

این آبهای سبز زمردی با شکوه توسط سنگ های آهک و غارهای طبیعی احاطه شده اند. این یکی از دیدنی های جذاب تور پوکت  است . جایی که فیلم جیمز باند «مرد با اسلحه طلایی» فیلم برداری شده است.

سفرهای روزانه می تواند از هر نقطه در جزیره شروع شود. قیمت بلیط های سفر کروز از 2650 بات تایلند آغاز می شود.

4. تماشای گیبون ها

مرکز توانبخشی گیبون ها توسط افراد داوطلب اداره می شود و از طریق کمک های مالی خیریه تامین می شود و گیبون هایی که در اسارت نگه داشته شده اند را نجات داده و با توانبخشی مجدد آنها را به حیات وحش بازمی گردانند.

امکان لمس این حیوانات وجود ندارد اما می توانید از روی سکوهایی به تماشای آنها نشسته و با افراد داوطلب درباره نحوه انجام کار به صحبت بنشینید.

5. به جزایر سیمیلان سفر کنید

جزایر سیمیلان در 84 کیلومتری شمال غربی پوکت واقع شده اند. این یکی از مکانهای محدود در تایلند است که طبیعت ملی آن تحت حفاظت قرار دارد. این منطقه از 9 جزیره تشکیل شده است، اما تنها دو مورد از آنها (# 4 و # 8) اجازه ورود افراد را می دهند.

جاذبه های دیگر در تور پوکت که باید دید و انجام داد

 1. از سفر به پاتونگ اجتناب کنید
 2. یاد بگیرید که غذاهای سنتی تایلندی را تجربه کنید
 3. به تماشای مبارزات موی تای تایلندی بپردازید
 4. از حیات وحش پارک Khao Phra Thaeo دیدن کنید
 5. در موزه ملی Thalang توقف کنید
 6. از چشم اندازها لذت ببرید
 7. یک دوچرخه کرایه کنید
 8. از پارک ملی سیرینات دیدن کنید
 9. از موزه معادن پوکت بازدیدکنید
 10. در بازار آخر هفته پوکت قدم بزنید
 11. در آبها به غواصی بپردازید

هزینه های معمول در سفر به پوکت

هزینه های اقامت در مهمانسراها

مهمانسراها یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه در سفر به پوکت هستند. اکثر مهمانسراها دارای خوابگاه هایی با 4-8 تخت خواب هستند. بیشتر خوابگاه های 6 تخته در محدوده قیمت 250-300 بات قرار دارند.

اتاق های خصوصی برای دو نفر با حمام اختصاصی از 700 بات شروع می شود. به غیر از صرفه جویی در هزینه ها در این جزیره توریستی، شما می توانید شانس هم صحبت شدن با افرادی که اتاق را به اشتراک می گذارید داشته باشید.

هتل های ارزان قیمت

یک شب اقامت در یک هتل دو ستاره در مرکز شهر با تهویه مطبوع و اینترنت رایگان حدود 350 بات هزینه دارد. حدود نیمی از این هزینه به صبحانه رایگان اختصاص دارد.

در حالی که همچنان گران است، پوکت در واقع یکی از ارزان ترین هتل های 5 ستاره در تایلند (در حد 2.400 بات) را دارد! اقامت در هتل On On یک انتخاب عالی است! (در فیلم The Beach دیده می شود).

در Airbnb، شما می توانید تعداد زیادی از اتاق های مشترک در آپارتمان را با قیمت 315 بات برای هر شب پیدا کنید. طیف گسترده ای از انتخاب ها برای اجاره آپارتمان یا خانه های کامل نیز با شروع قیمت از 390 بات برای هر شب وجود دارد که در بسیاری از موارد تا حدود 1050 بات نیز موجود می باشند.

من قطعا در اینجا Airbnb را ترجیح می دهم زیرا بسیاری از اقامتگاه های باکیفیت را در اختیار دارند!

میانگین قیمت مواد غذایی در پوکت

در مقایسه با بقیه نقاط تایلند، غذا در این منطقه کمی گران تر است. ناهار در یک رستوران محلی تایلندی حدود 150 بات قیمت دارد. غذاهای غربی حدود 330 بات هزینه خواهند داشت.

شام با نوشیدنی معمولا می تواند حدود 270 بات یا بیشتر قیمت داشته باشد. اگر شما یک غذا با ماهی یا شراب دارید، انتظار می رود حدود 675 بات را پرداخت کنید. در منطقه توریستی اصلی، احتمالا باید 25? بیشتر پرداخت کنید.

یک هفته مواد غذایی اساسی حدود 1040 بات هزینه خواهد داشت. در رستوران های خیابانی غذا بخورید، غذا نه تنها ارزان است، بلکه خیلی خوشمزه است.

هزینه های حمل و نقل در سفر پوکت

تاکسی موتور سیکلت به طور متوسط 60 بات هزینه دارد. 3 کیلومتر سوار شدن به یک توک توک در اطراف جزیره حدود 335 بات هزینه خواهد داشت. هزینه کرایه یک تاکسی وانت شاسی بلند معمولا حدود 25-50 بات می باشد. پیاده روی و دوچرخه سواری یک راه عالی برای رفتن به نقاط مختلف جزیره است!

زیما سفر پارس مجری بهترین تور لحظه آخری پوکت و تور ارزان پوکت می باشد. تور پوکت  و  تور تایلند را از آژانس زیما سفر پارس بخواهید .امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 20
برچسب ها : تور پوکت,

تاريخ : شنبه 2 تير 1397 | 14:55 | نویسنده : زیما سفر پارس |