تور اروپا

در ادامه مقاله قبل در اینجا برای سفر به اروپا برای شما راهنمایی ها و پیشنهاداتی را بیان می کنیم تا بتوانید از سفر و تور اروپا  بهترین استفاده را داشته باشید.

چطور با بودجه کم به اروپا سفر کنیم

غذا در اروپا

در  تور اروپا  پیدا کردن مکان‌هایی برای صرف غذا که با بودجه شما همخوانی داشته باشد، آسان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. در سراسر اروپای غربی، می‌توانید رستوران‌های کوچکی، به ویژه در در ایستگاه‌های قطار، ایستگاه‌های اتوبوس و مناطق اصلی پیاده‌روی پیدا کنید که قیمت ساندویچ یا پیتزا آنها بین 4-7 یورو باشد.

بنابراین هزینه روزانه غذای شما در این رستوران‌های کوچک می‌توانند بین روزی 9 تا 15 یورو باشد. هزینه غذای اصلی و نوشیدنی در رستوران‌های نسبتا بزرگ نیز حدود 13 تا 5 یورو است.

غذا در شرق بسیار ارزان‌تر از غرب اروپاست. حتی اگر تمام سه وعده غذایی را بخورید، باز هم هزینه مصرف غذای‌تان به روز 9 یورو می‌رسد. همچنین می‌توانید با هفته‌ای حدودا 65 یورو برای خودتان غذا بپزید. با خرید مواد غذایی از سوپر مارکت‌های تخفیف‌دار مانند Profi، Lidl، Aldi و Penny Market، صرفه‌جویی کنید.اطلاعات در مورد هزینه‌های صرف غذا، در هر کشور متفاوت است.

حمل و نقل در اروپا

یکی از نکات کلیدی در سفر به اروپا، این است که تصمیم بگیرید چطور به مقصد بعدی بروید. بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی در سراسر شهرهای اروپایی با تراموا، مترو و یا اتوبوس معمولا کمتر از 2 یورو است.

قیمت قطار بین شهری در هر کشور متفاوت است و به این بستگی دارد که قطار معمولی است یا قطار سریع‌السیر. بلیط قطار سریع‌السیر از برلین به مونیخ حدود 190 یورو، از بوردو به پاریس حدود 95 یورو و از مادرید به بارسلونا حدود 150 یورو است.

قطارهای معمولی و سایر خطوط مترو بسیار ارزان‌تر هستند و بلیط آنها معمولا 40 تا 50 درصد کمتر از قطارهای سریع‌السیر است. هزینه قطارهای بین کشوری اروپای شرقی (زمانی که بلیت در آخرین لحظه رزرو می‌شود) معمولا بین 45-100 یورو است. قطارهای مسافت کوتاه 2 الی 3 ساعته در کشورها حدود 27 یورو هزینه دارد. اتوبوس‌ها ارزان‌تر از قطار هستند. خدمات اتوبوس اصلی، یورولاین نام دارد و کل قاره را می‌پیماید. در تور اروپا  هر کشوری خدمات اتوبوس خود را دارد، اما برای فاصله‌های طولانی بین کشوری، یورولاین یک گزینه عالی است.

در شرق اروپا، شرکت اصلی اتوبوس بین‌المللی اکولاینز نام دارد که عمدتا در مرکز اروپا، بالتیک و سایر کشورهای اروپای شرقی به جز بالکان فعالیت می‌کند. فلیکس‌باس نیز یکی دیگر از گزینه‌های کم هزینه است که در 20 کشور مختلف با قیمت 5 یورو خدمات‌رسانی دارد.

این اتوبوس‌ها وای‌فای، پریز برق و فضای خواب مناسب برای سفرهای طولانی دارند و یکی از بهترین و جدیدترین راه‌ها برای سفر در سراسر قاره هستند. علاوه بر این، هیچ‌ها hitchhiking یک هم یک روش محبوب برای سفر در شرق اروپا و اسکاندیناوی است. اوبر Uber نیز در اکثر کشورهای اروپایی موجود است.

فعالیت‌ها

رفتن به برج ایفل بین 7-17 یورو و بازدید از کاخ ورسای 25 یورو هزینه دارد. قیمت بلیط برج لندن حدود 25 پوند است و دوچرخه‌سواری قایق‌سواری نیز هزینه‌ای بین 24-40 یورو دارد.

در  تور اروپا بلیط اکثر موزه‌ها و تورها از حدود 14 یورو شروع می‌شود (البته در شرق این قیمت ارزان‌تر است). تورهای کامل گردشگری بین 35 تا 100 یورو هزینه دارند. قیمت‌ها در هر کشور با کشور دیگر متفاوت هستند، بنابراین نمی‌توان در این مورد هزینه‌های عمومی را حساب کرد. برای اطلاعات بیشتر به اطلاعات اختصاصی کشورها مراجعه کنید.

بودجه پیشنهادی روزانه

4-70 یورو / 42-75 دلار (توجه داشته باشید که این بودجه پیشنهادی بر فرض این است که شما در هاستل اقامت کنید، کمتر در رستوران غذا بخورید، بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

با کمک راهنمایی‌های بودجه‌بندی زیر می‌توانید این عدد را حتی کمتر نیز بکنید. با این حال، اگر در هتل اقامت کنید یا بیشتر در رستوران بخورید، انتظار داشته باشید که این ارقام بالاتر روند!)

با  تور ارزان اروپا  و  تور لحظه آخری اروپا  زیما سفر پارس سفربه اروپا را تجربه کنید.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 15
برچسب ها : تور اروپا,

تاريخ : پنجشنبه 14 تير 1397 | 14:48 | نویسنده : زیما سفر پارس |