تور هند

فرهنگ و آداب و رسوم در هند بسیار جالب و خاص می باشد .در ادامه مقاله قبل در این این مقاله هم به آداب و رسوم و فرهنگ هندو برای گردشگران  تور هند میپردازیم.

4. ازدواج در هند

غالبا ازدواج در هند به ترتیب سن افراد مرتب می شود. این ممکن است به خصوص برای افراد ساکن در کشورهای غربی عجیب و غریب باشد. امروزه در هند بسیاری از جوانان به گونه ای ازدواج کرده اند که والدین آنها تمام امور را برنامه ریزی کرده اند. چیزی که جالب است این است که جوانان به این موضوع اعتراضی ندارند. علیرغم بحث های قابل تامل درباره این موضوع، این نوع ازدواج مزایای زیادی دارد. جوانان می توانند از جوانی خود لذت ببرند و درباره روابط خود نگران نباشند.

هر چند این سنت برگزاری ازدواج قدیمی است، تکامل زمان در حال حاضر آن را تصحیح کرده است. در حال حاضر در هند از یک دختر و یک پسر خواسته می شود که آیا آنها موافقند که با یکدیگر ازدواج کنند یا نه.

از آنجایی که جامعه هندی تغییرات بزرگی را تجربه کرده است، ازدواج بر اساس عشق به یک سیستم جدید ازدواج تبدیل می شود و نرخ طلاق در هند کم است.

5.مراسم عروسی در هند

عروسی در هند یکی از درخشان ترین جشنواره های کشور است. تمام تنظیمات عروسی بر اساس سلیقه عروس و داماد انتخاب می شود. در هند یک فرد می تواند برای ده هزار عروسی در سال دعوت شود. که اکثر آنها عروسی هندو هستند.

اگرچه آداب و رسوم ممکن است متفاوت باشد، مراسم اصلی متعددی وجود دارند که بدون تغییر باقی مانده اند. پدر به دختر خود هدیه می دهد، دست خود را در نزدیکی آتش نگه می دارند، داماد دست عروس را به عنوان نشانه ای از اتحاد در دست خود می گیرد، عروس و داماد هفت قسم می خورند و پس از آن به طور قانونی ازدواج می کنند. آیا زیبا نیست؟

6. غذای هندی

گردشگران تور هند  باید بدانند که این کشور یک مکان فوق العاده در زمینه غذا است. غذاهای آنها بسیار متفاوت و متنوع است. طریقه پخت و مزه غذاها، باعث ایجاد تمایز بین غذاهای هندی و دیگر غذاها می شود. نحوه پخت یک غذا وابسته به منطقه ای است که آن غذا پخته شده است.

مردم هند اغلب ادویه جات و گیاهان زیادی را به غذای خود اضافه می کنند، غذاهای مختلف را با هم ترکیب می کنند و گوشت کبابی و غذاهای گیاهی را طبخ می کنند. عناصر اصلی غذاهای هندی عبارتند از گندم، برنج و چانا. شیرینی ها نیز بسیار محبوب هستند. کاری در هند یک ادویه معمول است.

7.پوشش در هند

در تور هند  شما مدم هندو را با پوشش های متفاوتی میبینید. سبک پوشش هندی در هر منطقه متفاوت است. مردم لباس های سنتی و مدرن می پوشند. در حین جشن ها و مراسم سنتی، مردم لباس های سنتی می پوشند. بنابراین، افراد بدن نوزاد تازه متولد شده را با لانگوتا و لایه های چسبان می پوشانند. لباس سنتی برای زنان ساری و برای مردان دهورتی است.

گوشواره و دیگر جواهرات در میان زنان رایج است. Bindi یکی از عناصر سنتی در آرایش زنان است که در پیشانی انجام می شود. اگر تا به حال به هند نرفته اید، ممکن است آن را در فیلم های هندی دیده باشید. bindi قرمز در هند به طور سنتی توسط زنان متاهل استفاده می شود و bindi در رنگ های دیگر توسط افراد مجرد مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه هر دو سبک بخشی از طراحی مد برای زنان در هند است.

8. رقص و موسیقی هندی

این دو بخش جزء جدایی ناپذیر از هر فرهنگ هستند. رقص های محلی در کشور سبک های فراوانی دارد. سنت های محلی ایده های خود را در قالب یک رقص شکل داده اند. رقص هندی بیان کننده زیبایی درونی است. هر ژست و حرکت در آن ایده ای را بیان می کند.

برخی از مردم می گویند موسیقی در هند از ابتدای فرهنگ آنها وجود داشته است. مردم هند معمولا از درام و سنج برای تولید موسیقی استفاده می کنند. اشکال مختلف موسیقی، فرهنگ ملی را منعکس می کند. هر ساله در هند می توانید در بسیاری از جشنواره های موسیقی شرکت کنید که درباره فرهنگ موسیقی می باشند.

با تور هند  زیما سفر پارس میتوانید با فرهنگ و آداب ورسوم زیبای هندی آشنا شوید. تور ارزان هند  و تور لحظه آخری هند  زیما سفر پارسفرصتی مناسب برای بازدید از این کشور می باشد.

مقاله قبلی درباره فرهنگ و آداب و رسوم هند را مطالعه کنید.

آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم برای گردشگران تور هند (بخش اول)امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 5
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 24 تير 1397 | 19:24 | نویسنده : زیما سفر پارس |